Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Památkáři na zámku v Lysicích letos zpřístupní nové prostory

Lysice - Památkáři na zámku v Lysicích na Blanensku letos zpřístupní nové prostory. Příkladem je vstup do dřevěné nárožní věžičky či přístup na terasu nad sala terrenou. Slavnostní otevření bran lysického zámku je připraveno na sobotu, řekla ČTK kastelánka Martina Rudolfová.

"Aktuální nabídka pro návštěvníky je v duchu odtajnění a zpřístupnění prostor, které zatím nebyly veřejnosti prezentovány,"
uvedla kastelánka. Nově se podle ní návštěvník zámecké zahrady podívá do obnovené lodžie u sala terreny, jejíž obnovu památkáři dokončili na podzim stejně jako obnovu poslední části fasády hlavní budovy zámku.

U ní památkáři zvolili okrovou barevnost z počátku 20. století. "Nabízí se tedy zajímavý barevný kontrast s dřívější barokní barevností v současné podobě východního, jižního a části západního křídla," uvedla Rudolfová.

Odborníci chystají restaurování interiérů sala terreny za šest milionů korun. Obnova by měla trvat dva roky a poté bude manýristický prostor sloužit pro pořádání svatebních obřadů a koncertů.

Obnovu čeká částečně i jižní fasáda a okna. "Intenzivně pracujeme na projektu pro žádost na obnovu zámecké zahrady a zahradnictví za 110 milionů Kč, kterou bychom rádi podali v příštím roce, a pokud budeme úspěšní, stavební, zahradnické a restaurátorské práce by měly trvat opět dva až tři roky," uvedla kastelánka. Cílem je podle ní prezentovat zámeckou zahradu včetně stavebních prvků jako historickou zahradu z konce 19. století.

Návštěvnost lysického zámku v posledních letech roste, loni do Lysic přijelo 32.457 lidí. Sobotní zahájení návštěvnické sezony je spojeno s otevřením celosezonní výstavy netradičních uměleckých děl naivních malířů z České republiky, Slovenska, Slovinska, Izraele, Finska a Rumunska.
Zdroj: Filip Vrána
Vložil: ČTK, 27.03.17 11:05
Návštěvnost: 846 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.