Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Casa Kwantes v Rotterdamu od MVRDV

Ateliér MVRDV postavil v Rotterdamu dům se dvěma tvářemi: do rušné ulice se vymezuje stěnami z režného zdiva, zatímco do klidného vnitrobloku se otevírá zvlněnou prosklenou stěnou. Jednoduchá myšlenka, která byla bezezbytku převedena do reality a navíc v elegantním provedení za pomoci kvalitních materiálů.
Monolitickou uliční fasádou ze světlých glazovaných pásků lze proniknout jen na dvou místech: zapuštěným vstupem a vjezdem do garáže. Nároží obrácené do ulice se má podle MVRDV odkazovat na holandský funkcionalismus 30. let minulého století.
Za umírněný vnějškem se otevírá kontinuální zvlněný prostor dvoupodlažní vily. Centrálním prvkem polouzavřeného atria je letitý olivovník. Dům stírá hranice mezi vnitřkem a vnějškem. Přes značnou transparentnost nabízí obyvatelům dostatek soukromí. V horním poschodí všechny místnosti spojuje zvlněná lodžie.
O energetickou nezávislost domu se stará tepelné čerpadlo umístěné v suterénu, efektivní systém tepelných výměníků a solární panely na střeše.
Zdroj: MVRDV
Vložil: Petr Šmídek, 26.03.17 15:15
Návštěvnost: 1507 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.