Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary opravují opěrnou zeď na Goethově stezce

Karlovy Vary - V Karlových Varech začala oprava opěrných zdí na Goethově stezce. Město za sanaci technicky nevyhovujících historických zdí zaplatí 1,4 milionu korun. Práce by měly být hotovy do konce června, informoval ČTK mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Sanace opěrných zdí pod parkovištěm u Galerie umění navazuje na už hotové zakázky, které měly zajistit svah nad stezkou, jenž se postupně sesouvá. Hrozilo i poškození aut na parkovišti.

Opěrná zeď původně sloužila k zajištění letní terasy někdejší restaurace Sanssousi. Ta na počátku 20. století, poté, co začala stavba galerie, ustoupila parkovišti. Opěrná zeď ale zůstala v původní podobě dodnes.

Sanace tak má za cíl nejen zajistit svah, ale také vrátit opěrné zdi její původní vzhled, který vlivy počasí a tlak svahu poškodily. Stavební firma musí po rozebrání zdi a zpevnění snahu kameny vrátit na své původní místo. Podle Kopála by sanace mohla skončit i dříve, ale bude záležet na počasí.

Karlovy Vary, které leží v úzkém údolí řeky Teplá, každoročně dávají na opravy opěrných zdí miliony korun. Letos nejvyšší částka půjde na rekonstrukci ulice a opěrné zdi v Ondříčkově ulici, která má stát 17,5 milionu korun.
Autor: ČTK, 24.03.17 13:00
Návštěvnost: 833 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.