Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Národní hudební centrum v Galgary od Allied Works

Otevřením nového kanadského hudebního centra NMC se splnily ambiciózní představy ředitele Andrew Moskera, který v nové instituci nevidí jen sídlo pro koncertní sál, rozhlasové studio a muzeum, ale především výrazný objekt, který bude všechny tyto funkce dokonale spojovat a navíc se může proměnit v hudební těleso. Za nepřehlédnutelným architektonickým návrhem stojí oregonský ateliér Allied Works. Zvenku objekt působí hermeticky uzavřeným dojmem. Mohutný tvar se klene přes silnici 4th Street ve čtvrti East Village. Na místě původně stál třípodlažní hotel King Eddy z roku 1905. Po sto letech mu však hrozilo zřícení a musel tak být uzavřen. Nyní byl hotel s bluesovým klubem kompletně zrekonstruován a posloužil k ukotvení odvážně se vznášející pětipodlažní nástavby NMC, kde se nachází zvuková laboratoř, restaurátorské dílny, nahrávací studia, síň slávy a výstavní místnosti. Stavbu tvoří rámová ocelová konstrukce obložena více než 200000 glazovanými terakotovými dlaždicemi s metalickým nádechem, které mají podle architekta Brada Cleopfila připomínat instrument vydávající světelné a prostorové impulzy. Výsledný objekt se skládá z devíti lehce zakřivených a vzájemně propojených věží. Interiér NMC tvoří řada zakřivených a klenutých prvků. Lesklé dlaždice s bronzovým nádechem zvyšují odrazivost zvuku a vnitřní místnosti fungují jako obří nástroj zesilující hudební účinky. Vstupní částí s výškou přes čtyři podlaží prochází dvojice točitých schodišť, takže kromě zvukových účinků jsou zesíleny i prostorové zážitky návštěvníků hudebního centra.

Více informací >
Autor: Petr Šmídek, 21.03.17 18:20
Návštěvnost: 2383 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.