Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno za 13 milionů opraví Depozitář VyškovBrno - Brno za 13 milionů korun opraví Depozitář Vyškov, který spadá pod Muzeum města Brna. Město je zřizovatelem muzea. Bude se snažit získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí, řekl dnes ČTK primátorův náměstek zodpovědný za investice Richard Mrázek (ANO). Objekt depozitáře čeká zateplení a výměna oken. Podle Mrázka se zatím přesný termín rekonstrukce neví.


Dotace by mohla pokrýt většinu nákladů. "Můžeme získat až 80 procent. Práce ale provedeme bez ohledu na to, jestli dotaci získáme. Je to majetek města a musíme se o něj starat. S dotací by to ale samozřejmě bylo lepší," uvedl Mrázek.

Muzeum města Brna převzalo depozitář v roce 2012. Je určený k uchovávání sbírkových předmětů. Jsou v něm uložené sbírkové fondy všech odborných oddělení muzea. Pro plnohodnotné užívání objektu však zbývá provést zateplení pláště včetně střechy a výměnu oken.

Podle tiskového střediska magistrátu jsou stávající tepelně-izolační vlastnosti obvodového pláště a střechy pro užívání budovy naprosto nevyhovující a zateplení je nezbytné. "Důvodem jsou nejen obrovské tepelné ztráty objektu, ale především fakt, že uložení sbírkových předmětů v depozitářích podléhá specifickým podmínkám prostředí. Optimální podmínky pro uložení se pohybují v případě teploty mezi 18 až 20 stupni Celsia a v případě vlhkosti mezi 40 až 50 procenty," uvedlo tiskové středisko.
Autor: ČTK, 23.03.17 16:40
Návštěvnost: 946 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.