Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Návrhy na přeměnu historických jatek bude Ostrava znát v dubnuOstrava - Soutěžní návrhy na proměnu historického objektu někdejších jatek nedaleko centra Ostravy bude město znát v dubnu. Vybráno už je deset architektonických kanceláří, které své představy mají v podobě soutěžních návrhů předložit do 21. dubna, řekla dnes novinářům primátor Tomáš Macura (ANO).

Mezi desítkou soutěžících jsou nejen tuzemští architekti, ale také zástupci ze Slovenska, Polska, Rakouska, Slovenska, Nizozemska či Irska. Pětici architektonických kanceláří město oslovilo přímo, další vybíralo na základě zaslaných portfolií, z devíti takových zájemců vybralo pět.

"Postup je takový, že do 21. dubna bychom měli mít k dispozici, pokud tedy všichni dodají ty návrhy, deset soutěžních návrhů. Na základě nich bude porota v posledním dubnovém týdnu vybírat. Stále držíme ten termín, že do konce měsíce června by mělo zastupitelstvo města rozhodnout o vítězném návrhu," uvedl Macura.

Porota může v květnu buďto vybrat soutěžní návrhy, které nechá dopracovat na základě zpřesněných soutěžních podmínek, nebo rozhodne o výsledcích soutěže už na základě prvního kola.

Město historická jatka odkoupilo loni společně s bývalým hobbymarketem Bauhaus, a to za 80 milionů. Následně se rozhodlo vyhlásit architektonickou soutěž na jejich přeměnu. Cílem města je vrátit jatkám co nejvíc jejich původní podobu a současně přizpůsobit objekt spolu s jeho okolím k využití pro kulturní účely, zejména pro výtvarné umění.

Objekt městských jatek v centru města vznikl v roce 1881. V roce 1994 ale městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz pozemky o rozloze dvou hektarů i s objektem jatek odprodal společnosti Bauhaus za víc než 38 milionů korun. Společnost v těsné blízkosti jatek postavila svůj hobbymarket.

Jatka však chátrala a nikdy nebyla opravena, prodejna později rovněž přestala fungovat. Město se dlouhodobě snažilo získat památkově chráněná jatka zpět. Podle posledního znaleckého posudku je hodnota areálu přes 90 milionů korun.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 23.03.17 11:50
Návštěvnost: 1061 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.