Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jihomoravský kraj chce postavit dva domovy seniorů

Brno - Jihomoravský kraj chce získat dotace na výstavbu dvou domovů pro seniory se zvláštním režimem v Bučovicích na Vyškovsku a Miroslavi na Znojemsku, které mají mít dohromady 100 míst. Náklady na stavbu přesahují 240 milionů, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek Marek Šlapal (ČSSD). Uvedl, že se kraj zavázal podílet 100 miliony, na zbytek podá žádost na ministerstvo práce a sociálních věcí. Pokud dotace získá, domovy by mohly být hotovy v roce 2019.

Žádost na ministerstvo a závazek spolufinancování dnes schválili radní. Jak domov v Bučovicích, tak domov v Miroslavi nabídnou každý po 50 lůžkách. "Na těchto dvou místech máme rozpracované projekty a máme šanci získat finanční prostředky z ministerstva. Potřebnost výstavby domovů v těchto dvou místech jsme zjišťovali před čtyřmi lety," uvedl Šlapal.

Podle něj záleží na tom, jak ministerstvo o dotaci rozhodne. "Není vázané žádným termínem, ale do léta by to rozhodnutí mohlo učinit. Na podzim bychom pak mohli zahájit soutěž na zhotovitele. Tato soutěž nakonec ukáže, jaká bude výsledná cena," uvedl Šlapal.

Půjde o domov se zvláštním režimem. "Bude určený pro seniory, kterým už jejich stav neumožňuje setrvat v domácím prostředí," doplnil Šlapal. Domovy se zvláštním režimem pečují například o seniory s Alzheimerovou chorobou nebo demencí.

V Jihomoravském kraji je asi 35 domovů pro seniory se zvláštním režimem, zhruba polovinu zřizuje kraj, ostatní města a obce a jiní poskytovatelé sociálních služeb. Všechny nabízejí přes 2800 lůžek. Za poslední léta se počet lůžek zvýšil o 800, přesto je podle Karla Adama z brněnské pobočky Českého statistického úřadu zhruba dvojnásobek neuspokojených žádostí. To ale neznamená, že je počet žadatelů tak vysoký, protože někteří si podávají více žádostí na různá místa.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 23.03.17 09:35
Návštěvnost: 917 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.