Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O přestavbu ZUŠ v Hradci Králové má zájem šest subjektů

Hradec Králové - Do soutěže na rekonstrukci Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové za odhadovaných 160 milionů korun bez DPH se přihlásilo šest subjektů. Vítěz tendru by mohl být znám v dubnu, práce by mohly začít v květnu. Stavba je současným největším investičním projektem města. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich (TOP 09). ZUŠ Střezina má kolem 2000 žáků a sídlí v nevyhovujících prostorách na třech místech ve městě.

Hlavní částí projektu je rekonstrukce bývalé pavilonové Základní školy Jih na Slezském Předměstí. V ní již nyní základní umělecká škola většinu objektů využívá. Stavba by měla trvat 18 měsíců, vše by tedy mohlo být hotové do konce roku 2018. V tendru zatím komise otevřela obálky s nabídkami, které nyní bude posuzovat hodnotící komise. Výši podaných nabídek ani jména zájemců o zakázku Vedlich nesdělil.

Přestavbou získá ZUŠ Střezina nově multifunkční prostory. Například zkušebnu pro studenty populární hudby, učebny pro výtvarný obor. Vedení školy plánuje, že areál se v budoucnu stane přirozeným kulturním centrem stotisícového města. Vedlich dodal, že umělecká škola na svou moderní budovu čeká čtvrt století.

Jako druhá stálá budova škole zůstane Divadlo Jesličky, kde po rekonstrukci bude pokračovat literárně-dramatický obor. Třetí objekt v ulici Na Střezině škola vrátí magistrátu.
Autor: ČTK, 22.03.17 20:20
Návštěvnost: 883 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.