Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Olomoucká radnice dostala od ÚOHS pokutu za rekonstrukci náměstí

Brno/Olomouc - Olomoucká radnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun. Je za chyby v zakázce z roku 2011 na rekonstrukci Dolního náměstí. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z internetové sbírky rozhodnutí ÚOHS. Za poslední tři týdny jde již o druhou pravomocnou sankci, kterou radnice od antimonopolního úřadu dostala. První se týkala rekonstrukce výstaviště Flora.

Zakázku za více než 100 milionů korun vyhrálo sdružení firem Strabag a Horstav Olomouc, které podaly společnou nabídku. Podle úřadu ale firmy nesplnily kvalifikaci. Předseda ÚOHS Petr Rafaj nyní vydal v tomto případu nové rozhodnutí, které je už pravomocné. Změnil část výroku o chybách radnice, pokutu ale nechal ve stejné výši, jak ji stanovili už dříve jeho podřízení.

"Sankce má působit výchovně a preventivně, má však i represivní charakter, neboť do určité míry napravuje následek porušení právní povinnosti. Domnívám se, že výše uložené pokuty splňuje obě tyto funkce," uvedl Rafaj.

Vedení olomouckého magistrátu zatím o postupu nerozhodlo. "O rozhodnutí ÚOHS víme. Odbor investic olomouckého magistrátu v reakci na rozhodnutí připravil pro členy Rady města Olomouce analýzu a návrhy dalšího postupu, o nichž radní rozhodnou na úterním jednání. Mohu dodat, že zadávací řízení pro město Olomouc tehdy administroval externí subjekt," řekl dnes ČTK mluvčí radnice Michal Folta.

Rekonstrukce Dolního náměstí v Olomouci skončila v roce 2013. Protáhla se mimo jiné díky archeologickému průzkumu. Archeologové našli základy románského kostela z 12. století a kaple svaté Markéty z 15. století. Mezi cenné objevy patří také pohřebiště poblíž Neptunovy kašny. Na výzkumné ploše poblíž morového sloupu našli rovněž kamenné a dřevěné kanálové stoky ze 14. století či celoplošnou dlažbu v několika úrovních od 14. až do 16. století.

Na konci února dostala olomoucká radnice od ÚOHS půlmilionovou pokutu za chyby v zakázce na rozvoj výstaviště Flora. Radnice chybně vyloučila dvě firmy, uvedl úřad. I toto rozhodnutí je už pravomocné. Zástupci radnice v reakci na pokutu uvedli, že ji budou vymáhat po firmě, která zadávací řízení pro město dělala.
Autor: ČTK, 21.03.17 12:25
Návštěvnost: 945 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.