Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Superstudio 2017 - 2. místo
Lucie Červená, Nikola Karabcová
re-VIEW, change your perspective
POP UP MANIFESTO festivalu reSite se pro nás stává nástrojem na uvedení tématu in/visible city do reálného světa, krok od teorie k praxi. Manifestem se stává místo, které do současnosti zůstalo, byť ve středu města, mnohým očím skryté. Prvním měřítkem našeho návrhu je snaha přitáhnout lidi, tedy katalyzátor městského života, k našemu projektu pomocí sítě zasahující do významných městských křížení. Druhým měřítkem je pozemek samotný, jehož úkolem je primárně na sebe upoutat pozornost a umožnit tak lidem jej objevit, k tomu slouží jeho prostorové členění (věž, zábor uličního prostoru). Následně se jim pak snaží zprostředkovat prožitek z místa pomocí klasického urbanistického tvarosloví, tedy ulice, náměstí, piazzata, solitér tedy něco, nám tolik známé ale mnohdy opomíjené. Věž nám pak zprostředkovává nový pohled na celou parcelu i její okolí. Výrazným prvkem je i sousedství opuštěného pozemku, které ostře kontrastuje s novou náplní pop upu. MANIFESTO nám tak napomáhá se na město dívat novýma, poučenýma očima, tedy jiným úhlem pohledu.
Zdroj: Superstudio Contest
Vložil: Tisková zpráva, 18.03.17 11:50
Návštěvnost: 1016 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.