Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Schvalování památkového zákona Sněmovnou se odkládá

Praha - Sněmovna znovu nedokončila druhé kolo schvalování nového památkového zákona, který by měl podle ministerstva kultury umožnit efektivnější péči o památkový fond. Řada poslanců včetně vládních ale má k předloze výhrady. Dolní komora se k předloze vrátí nejdříve počátkem dubna, svou březnovou schůzi dnes večer ukončila.

Norma podle ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) klade důraz na veřejný zájem na ochraně památkového fondu. Má na jedné straně umožnit zakročit v případech, kdy o památkový objekt jeho vlastník nepečuje. Na druhé straně by měla dát možnost nahrazovat náklady majitelům nemovitostí, které sice nejsou chráněné, ale kvůli umístění v památkových územích se na ně vztahují různá omezení.

Zákon má ale řadu kritiků i v řadách památkářů a různých oborových sdružení, nejméně 13 poslanců se chystá navrhnout jeho úpravy. Navíc poslankyně Jana Lorencová (za ANO) normu označila za nadměrně regulující a byrokratickou. Vadilo jí to, že z kulturních památek vyjímá památkové zóny a rezervace. Poslankyně proto navrhla vrátit normu vládě k přepracování. Podobný návrh ale neuspěl už v prvním kole projednávání.

Až na další schůzi budou poslanci schvalovat také například novelu stavebního zákona, která má urychlit povolování zejména důležitých infrastrukturních staveb, nebo zpřísnění podmínek podnikání v pohřebnictví. Odklad postihl taky hlasování o předloze, která změní vzdělávání zdravotních sester, nebo úvodní kolo projednávání normy o zavedení dlouhodobého ošetřovného.
Autor: ČTK, 16.03.17 07:40
Návštěvnost: 1063 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.