Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Parkovací dům Rozmarýn se znovu otevřel, část tvoří kanceláře

Brno - V Brně se na nároží Koliště a Kounicovy ulice po více než roce znovu otevřel parkovací dům Rozmarýn. Majitel, jímž je společnost Imos Development, loni zboural vrchní patra a místo nich postavil čtyři patra kanceláří a upravil patra pro parkování, aby se v nich pohybovalo snáz než dříve. ČTK to dnes řekla Eva Děrdová, která má ve společnosti na starosti pronájmy nemovitostí.

K přestavbě se majitel rozhodl kvůli tomu, že parkovací dům nikdy nebýval plně vytížený, protože řada řidičů s většími auty do něj raději nejezdila, prostory byly stísněné a parkování obtížné. "Parkovací místa jsou větší, aby neměla problém ani velká auta typu SUV," řekla Děrdová.

V domě nyní může být až 208 aut, což je zhruba polovina původního stavu. V horní polovině domu jsou čtyři patra kanceláří na 3700 metrech čtverečních. "Jedno patro máme kompletně obsazené a další zčásti. Nemáme tedy ještě ani polovinu, ale předpokládáme, že o kanceláře bude zájem vzhledem k tomu, že jsou v centru a je tu zajištěné parkování. Kolaudace se dělala teprve v prosinci," řekla Vilma Hošková, která má pronájmy kanceláří na starosti. V nejvyšším patře jsou nejluxusnější kanceláře, kolem kterých je terasa s výhledem na Brno. "Prostory postupně přizpůsobujeme klientům dle jejich přání," řekla Hošková.

Rozmarýn byl prvním parkovacím domem v centru Brna, začal fungovat v roce 2005. Od té doby začaly sloužit v okolí brněnského centra další parkovací domy se stovkami míst a staví se podzemní garáže v Besední ulici pod budoucím Janáčkovým kulturním centrem. Přestože politici již při otevření Rozmarýnu hovořili o omezení parkování v ulicích, dosud je možné v okolí historického centra parkovat zdarma.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 15.03.17 12:15
Návštěvnost: 1314 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.