Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno zrekonstruuje pobočku Knihovny Jiřího Mahena v Bystrci

Brno - Brno za 21 milionů korun zrekonstruuje pobočku Knihovny Jiřího Mahena v městské části Bystrc. Práce by mohly začít v létě a skončit za rok, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Podle něj je stav budovy špatný, ale díky rekonstrukci bude sloužit další desítky let.

Brněnští radní hledají firmu, která práce provede. "Objekt je dneska stavebně i technicky takříkajíc za zenitem. Zateplíme obvodový plášť i střechu, vyměníme okna i dveře a kompletně zrekonstruujeme vnitřní rozvody včetně nové vzduchotechniky," řekl Mrázek.

Knihovnu čekají také dispoziční úpravy a zastřešení vnitřního atria světlíkem, který slouží jako prosvětlovacích prvek. "Už ze všech těch prací je zřejmé, že je to kompletní rekonstrukce. Slibujeme si od toho, že knihovna bude jako nová a může sloužit návštěvníkům další desítky let," uvedl Mrázek. Projekt je spolufinancovaný z operačního programu Životní prostředí. Předpokládaná výše dotace je bezmála tři miliony korun, zbytek zaplatí město.

Knihovnu Jiřího Mahena v Brně zřizuje od roku 1921 Brno. Je největší veřejnou městskou knihovnou na Moravě. Ve svém fondu má na 800.000 knih všech žánrů. Podle informací z webu knihovny se v ní za rok zaregistruje na 40.000 čtenářů, kteří uskuteční přes 600.000 návštěv a asi dva miliony výpůjček. Knihovna na území města provozuje zhruba 30 poboček. Hlavní budovu v Kobližné ulici město před několika lety přestavělo za 25 milionů korun. Za peníze v ní vznikl například nový sál pro 100 lidí, ale knihovna také rozšířila služby i provozní dobu.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 14.03.17 11:05
Návštěvnost: 1090 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.