Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O stavební novele budou ještě jednat koaliční experti

Praha - O novele stavebního zákona, která by měla zjednodušit a zrychlit povolování staveb, budou před závěrečným hlasováním ve Sněmovně ještě jednat experti vládních stran. Mají vyřešit sporné body, aby norma měla dostatečnou podporu. Novinářům to dnes po jednání koaliční rady řekl premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Novelu připravilo ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje hnutí ANO. Ministerstvo zemědělství, které připadlo lidovcům, má k určitým ustanovením výhrady. O stavebním zákonu chtěla dnes jednat právě KDU-ČSL. Podle Sobotky oba resorty mají "kompetenční spory".

"Ministrovi zemědělství (Marianu Jurečkovi) se nelíbí, že by i vodoprávní řízení mělo být sloučeno do jednoho řízení. My na tom trváme,"
uvedl šéf poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Podle něj norma výrazně urychlí například výstavbu silnic a dálnic.

Ještě před závěrečným hlasováním projednají novelu koaliční experti, mají vyřešit případné sporné body. "Máme velký zájem na dokončení projednávané novely stavebního zákona, aby přinesl zrychlení a zjednodušení povolovacích procesů v naší zemi... To, co by se nejhoršího mohlo stát, kdyby neměla novela dostatečnou podporu, a spadla pod stůl. Jde o to, abychom jednání dovedli do konce a nestala se nějaká chyba," uvedl Sobotka.

Novela by podle vlády měla pravidla zjednodušit a povolovací řízení zrychlit. Do jednoho procesu by se mělo sjednotit územní a stavební řízení s hodnocením dopadů na životní prostředí (EIA). Výsledkem by mělo být jediné povolení. Zkrátit by se měly i lhůty pro soudní přezkoumání žalob proti navrženému stavebnímu řešení.
Autor: ČTK, 14.03.17 09:20
Návštěvnost: 1018 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.