Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Brno hledá firmu na rekonstrukci polikliniky na Lesné

vizualizace: Arch.Design
Brno - Brno hledá firmu na rekonstrukci polikliniky na sídlišti Lesná v městské části Brno-sever. První etapa opravy bude stát téměř 130 milionů korun, zahrne rekonstrukci suterénu a zateplení budovy. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Práce by podle něj mohly začít letos v létě a skončit zhruba za rok.


Budova ze 70. let minulého století má dvě patra nad zemí a suterén. Od otevření se v ní podle primátorova náměstka Petra Hladíka (KDU-ČSL) žádné větší opravy neprovedly a objekt má energetické ztráty kvůli starým oknům. Na rekonstrukci celé polikliniky bude potřeba několik etap. "Je to specifická rekonstrukce, protože je tam azbest. Budou tam proto zvýšené dohledové podmínky, aby se s tímto nebezpečným materiálem zacházelo podle předpisů," řekl Mrázek.

Práce vždy krátce omezí provoz ordinací na poliklinice. "Rekonstrukce bude rozdělená do deseti úseků. Jeden se vždy udělá tak, že se ordinace zavře na dva týdny a provedou se práce. Dva týdny jsou totiž obvyklou dobou, kdy může být ordinace zavřená například pro dovolenou lékaře. Kdyby to bylo déle, musí hlásit pojišťovnám výluku poskytování zdravotní péče," objasnil Hladík. Doplnil, že každý lékař i jeho pacienti budou předem vědět, kdy bude jejich ordinace zavřená.

V dalších etapách chce město opravit vnitřní rozvody vody, tepla, elektřiny a odpadů, změnit některé dispozice a pracovat i na parkovišti.

Poliklinika na Lesné slouží od svého otevření v roce 1974 nepřetržitě jako zdravotní středisko se spádovostí pro 50.000 obyvatel. V roce 2005 ji stát převedl na Brno a to ji svěřilo do péče městské části. Poliklinika má desítky nájemců, z nichž je většina lékařů různých specializací.
Autor: ČTK, 13.03.17 17:45
Návštěvnost: 1050 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.