Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Plzeň jedná s italským majitelem o využití zchátralých lázní

Plzeň - Plzeň začala po letech jednat s italským majitelem, firmou TWB Praha, o využití zdevastovaných bývalých městských lázní, památkově chráněného objektu a dominanty centrálního nábřeží. Ta už 23 let chátrá a poslední čtyři roky je tam paintballové hřiště. ČTK to řekl primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

"S panem Cardoselli (Pierluigi, jednatel TWB) jsme se potkali poprvé a vyjasnili jsme si postoje. Oboustranným zájmem je, aby byl objekt zrekonstruován a plnil funkci, ať už bude jakákoliv. Městu teď nic nepřináší," uvedl. Majitel TWB na to slyšel, protože je obchodník a má v objektu významné peníze. V nejbližších dnech tam spolu půjdou podívat s architekty a dalšími odborníky.

"Podíváme se na plány a řekneme si, jestli město může být partnerem a případně za jakých podmínek," uvedl. Zatím je předčasné hovořit o tom, zda by mohlo být také finančním partnerem. "Pokud to schválí politické vedení, tak mohou být naše role různé. Můžeme nějak naplňovat obrovskou kapacitu zhruba 22.000metrů čtverečních," uvedl.

Cardoselli vlastní v Praze luxusnější byty, které by v některých částech lázní podle Zraveckého bylo možné vybudovat.

Na lázně je ale zatím stále platné územní rozhodnutí, které počítá s multifunkčním využitím objektu. "Je poplatné době, kdy vznikalo a je otázkou, zda se dá v současné době naplňovat s ohledem na trend vývoje stavebnictví a života v Plzni," uvedl primátor. K otázce ČTK, zda město nejedná o koupi objektu uvedl, že "jsou ve hře různé varianty". Podle informací ČTK by se majitel lázní prodeji nebránil.

Původním záměrem TWB z roku 2010 bylo vybudovat z prvorepublikových lázní byty, kancelář, hotel, restaurace a wellness za 300 až 500 milionů Kč. Velkorysá hala s bazénem měla sloužit jako wellnes a fitness areál pro 250 osob. Pod zemí mělo být 200 parkovacích míst.

Při otevření, v roce 1932, to byly nejmodernější lázně v tehdejším Československu, které navrhl pražský architekt Bedřich Bendlmayer. Objekt se dvěma bazény získal v roce 1994 v privatizaci soukromník, který zkrachoval. V roce 2001 je koupil za deset milionů korun Amádeus Real, který vlastní vedle 2,4 hektaru pozemku, kde chtěl postavit obří obchodní centrum. Referendum i radnice ho odmítli a developer se nyní s městem soudí a chce 1,85 miliardy Kč jako náhradu škody za neuskutečněný projekt. Amádeus nejprve jednal o prodeji lázní s městem a krajem, které tam chtěly mít galerii. Nakonec budovu koupila TWB.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 12.03.17 18:35
Návštěvnost: 982 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.