Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
kruh jaro 2017 : Éric Lapierre + Kuba Snopek

Kruh Vás zve na jarní cyklus přednášek „Jiná perspektiva“, kdy vystoupí řada vynikajících zahraničních architektů, kteří představí své projekty i aktuální tendence v současné architektuře.

Jiná perspektiva: Éric Lapierre (F) + Kuba Snopek (PL)

Čtvrtek 6. dubna 2017 / 19:30 hodin

Kino 35, Francouzský institut v Praze

Štěpánská 35, Praha 1-Nové Město
Přednáška proběhne v angličtině bez tlumočení
Vstupné: 100,- / studenti a senioři 80,-Éric Lapierre
Francouzský architekt a teoretik Éric Lapierre ve své první pražské přednášce spojí obě své profese. „Znázorňování projektu v mé práci není pouhou reprezentací. Snažím se skrze ni dostat blíže k projektu a jeho zobrazení. To znamená, že už samotné plány mě zajímají jako grafická díla fungující sama o sobě – musí být stejně vydařené jako kresba. Fyzický model pro mě pak představuje způsob, jak přitáhnout pozornost ke stavbám postaveným běžnými současnými prostředky,“ poodhaluje Lapierre.
Kancelář Éric Lapierre Experience sídlí v Paříži. Éric Lapierre učí na EPFL a na Fakultě architektury na univerzitě Paris Est. Přednáší na univerzitách v Evropě i v USA. Ve svém díle se zaměřuje na teoretické problémy, které jsou podle něj jediným způsobem, jak udržet naživu architekturu jakožto prostředek vysoké kultury v běžných podmínkách současnosti. Od roku 2000 pravidelně publikuje a píše články o architektuře. Vydal např. průvodce po pařížské architektuře (1900 –2008) či knihu „Architecture of the Real“ (Le Moniteur, Paris, 2003). Byl kurátorem řady výstav o architektuře. Mezi jeho významné stavby patří Art centrum v Cherbourgu.

Kuba Snopek / Architektura VII. dne
Nové polské kostely jako komunitní a protirežimní fenomén? Polský urbanista Kuba Snopek představí projekt Architektura VII. dne, který dokumentuje neuvěřitelný fenomén poválečné sakrální výstavby v Polsku, kde od roku 1945 vzniklo 3780 kostelů. Většina z těchto staveb vznikla v osmdesátých letech díky úsilí farníků a často i bez stavebních povolení. Architektonicky velmi originální až excentrické svatyně se staly symbolem odporu proti komunistickému režimu i síly komunitní spolupráce, dnes nazývané crowdsourcing a crowdfunding.
Kuba Snopek (*1985) je polský urbanista a teoretik architektury, který se zaměřuje především na prostor a architektonické dědictví postkomunistických měst. Autor knihy Belyayevo Forever, která na příkladu „obyčejného komunistického moskevského sídliště“ klade otázku, jak chránit nemateriální dědictví. Působil v ruském Strelka Institutu pro média, architekturu a design, spolupracoval na výzkumných a urbanistických projektech v Polsku, Dánsku, Španělsku nebo Rusku. Je spolu s Izou Cichońskou a Karolinou Poperou jedním z autorů projektu Architektura VII. dne, který mapuje poválečnou výstavbu polských kostelů.

Doprovodný program výstavy Architektura VII. dne (17.3. - 22.5.2017)

Komentovaná prohlídka 8. dubna 2017 v 16:00 hodin
Centrum současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7


pořádá: Kruh z.s.
pod záštitou: České komory architektů
projekt podpořily: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace české architektury, Francouszký institut v Praze, Polský institut v Praze
hlavní partner: FORBO FLOORING
partneři: SIPRAL a. s., MDA Praha s. r. o., mmcité1 a. s., PREFA Auluminiumprodukte s.r.o., SAPELI a. s., SOMFY spol. s r. o.
mediální partneři: ArtMap, ARCHITECT+, archiweb.cz, EARCH, Stavbaweb, ERA21, informuji, Material Times, Proti šedi, Radio 1, Radio Wave, Regina DAB Praha

Více informací >
Zdroj: z.s. Kruh
Vložil: Tisková zpráva, 06.04.17 08:00
Návštěvnost: 1185 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.