Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha má znovu řešit oblast Strnadova zahradnictví, potvrdil Nejvyšší správní soud

foto: Jan Lasenický
Brno - Praha musí znovu řešit územně plánovací dokumentaci pro oblast takzvaného Strnadova zahradnictví na rozhraní Veleslavína a Vokovic. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnosti skupiny firem. Stížnosti směřovaly proti rozhodnutí Městského soudu v Praze, který zrušil změnu územního plánu z roku 2012. Obsáhlý verdikt NSS je k dispozici na jeho webu.


Developeři chtěli na neudržovaných zelených plochách vybudovat nové obytné domy. Praha by se nyní podle NSS měla odpovědně zabývat otázkou, zda je potřeba zanedbané území vyřešit vymezením ploch pro bytovou výstavbu, anebo zda revitalizace nemá směřovat spíš k zachování zeleně, což prosazovali občanští aktivisté z okolí.

Městský soud změnu územního plánu zrušil poprvé v roce 2015. NSS mu ale případ vrátil, protože napoprvé nepřiznal takzvanou aktivní legitimaci, tedy právo zpochybnit změnu u soudu, Anně Matuškové, kterou si jako zástupkyni v debatách o změně územního plánu vybrali lidé z okolí. Důležitý verdikt znamenal rozšíření možností pro zástupce veřejnosti, kteří získají zmocnění od dostatečného počtu lidí.

Městský soud pak loni návrh projednal znovu a změnu územního plánu podruhé zrušil. Následovaly kasační stížnosti pěti firem. NSS ale jejich argumenty nevyslyšel a v novém rozhodnutí podle mluvčí Sylvy Dostálové dořešil některé dílčí otázky, například zda zástupce veřejnosti musí mít zvláštní zmocnění pro vystupování před soudem a zda je oprávněn u soudu uplatnit i argumenty, které v územním řízení původně výslovně neuplatnil.

Strnadovo zahradnictví podle webu sdružení Arnika vzniklo na začátku 20. století, zachovaly se z něj ale jen zchátralé budovy, polorozpadlé skleníky a bujná zeleň. Více než pět hektarů pozemků, které kdysi ležely na okraji města, je nyní obklopeno zástavbou.
Autor: ČTK, 10.03.17 14:05
Návštěvnost: 864 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.