Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Tištěná architektura: Ondřej Hojda

Vladimírovo knihkupectví Serius a občanské sdružení PLAC vás srdečně zvou na 37. přednášku z cyklu "tištěná architektura". Tentokrát v pátek 17. března 2017 v 18:30 hodin v Jablonci nad Nisou přivítáme historika a teoretika architektury a umění Ondřeje Hojdu, který představí knihu Jak vnímat architekturu.

Přednáška se bude věnovat knize Jak vnímat architekturu od dánského architekta Steena Eilera Rasmussena, jejíž české vydání Ondřej Hojda inicioval a k níž napsal i doslov. Kniha pochází z roku 1959 a patří mezi autorovy nejslavnější tituly. Jde o přístupný, ale hutný text, který lze vnímat v analogii k fenomenologickým přístupům k umění, aniž by zde šlo o přímočarý vliv. V sérii přednáškových esejů se Rasmussen zaměřuje na elementární složky architektury jakožto zkušenosti: objemnosti a dutosti, tíže a lehkosti, hrubosti a hladkosti, barevných ploch a teploty barev apod.

Mgr. Ondřej Hojda (*1983) vystudoval dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (2010) a uměnovědná studia na Vysoké škole sociálních studií (EHESS) v Paříži (2011). Studijně a pracovně pobýval ve Francii, švýcarské Ženevě, norském Oslu a v německém Hamburku a Berlíně. V rámci doktorského studia na UK pod vedením Prof. Rostislava Šváchy zkoumá vztah Evropy a Japonska v architektonických souvislostech po roce 1945. Publikuje ve vědeckých i jiných médiích (mmj. Umění, Art&Antiques, ERA21). Naposledy kurátorsky připravil pro časopis Era21 číslo "Podoby kritiky" (01/2017). Věnuje se světové architektuře a urbanismu 20. a 21. století ve vztahu k dalším oblastem kultury, ale i k obecným otázkám lidského vnímání a životního prostředí.

Více informací >
Zdroj: PLAC
Vložil: Tisková zpráva, 17.03.17 18:00
Návštěvnost: 997 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.