Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kapli v bíloveckých Nových Dvorech čeká dvouletá rekonstrukce

http://www.lukavec.info/

Bílovec - Kapli svatého Martina v  Nových Dvorech v Bílovci na Novojičínsku čeká rekonstrukce za zhruba 730.000 korun. Bude se dělat ve dvou etapách, během té první, která začne už na jaře, bude opravena střecha i s krovem a vyztuženo zdivo. ČTK to dnes sdělila mluvčí bílovecké radnice Šárka Seidlerová.

Od května do listopadu se v kapli pravidelně jednou měsíčně konají nedělní mše. "Kaple v Nových Dvorech už nutně potřebovala opravu, v současné době je ve velmi špatném technickém stavu," uvedl bílovecký starosta Pavel Mrva (ČSSD).

Kaple bude během rekonstrukce staticky zabezpečena a řemeslníci odstraní z interiéru nevhodné cementové omítky. "Přibudou nová okna, dlažba a další. Druhá etapa rekonstrukce se uskuteční v roce 2018," uvedla Seidlerová.

Marie Seligová, která se šest let stará o úklid a výzdobu kaple, uvedla, že v posledních letech už věřící nemohou například používat zvonici, která je v chatrném stavu. "Chybí nám to, kdysi jsme pravidelně zvoněním svolávali na mši nebo zazvonili, když někdo zemřel. Těšíme se, až bude kaple opravena. Žije nás tady jen něco málo přes dvacet lidí, ale když je mše nebo pouť na svatého Martina, kterému je naše kaplička zasvěcena, bývá zde úplně plno, přicházejí i občané z okolních obcí - Lukavce, Bravinného," uvedla Seligová.

Největší část nákladů na rekonstrukci zaplatí město Bílovec. Přispějí mu Česko-německý fond budoucnosti a partnerské město Bad Neustadt.

Autor: ČTK, 09.03.17 20:20
Návštěvnost: 960 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.