Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jičín začal opravovat kino, hotovo má být do léta 2018

Projektový ateliér David, s. r. o.
Jičín - Odvozem promítací techniky a stěhováním sedaček začala v těchto dnech v Jičíně rekonstrukce 90 let staré budovy Biografu Český ráj. Oprava bude stát 35 milionů korun bez DPH a potrvá do léta roku 2018. Po dobu rekonstrukce bude promítání kina přesunuto do kulturního domu v nedalekých Valdicích, promítání tam začne 1. dubna. ČTK to dnes řekla mluvčí města Magdaléna Doležalová. Oprava kina, kterou dělá firma Chládek a Tintěra Pardubice, je hlavní investiční akcí města v letech 2017 a 2018.

Stavbaři by měli budovu přiblížit původní podobě z 20. let 20. století. Vzhled objektu totiž po druhé světové válce narušila řada necitlivých zásahů a přístaveb - například přístavby bývalých šaten, sedlová nástavba střechy, zasklení čelních portálů budovy, vnitřní úpravy dřevěným obkladem a plechovými stropy.

Po rekonstrukci by se měla kapacita sálu zmenšit z 310 na 185 sedadel. "Původní sedadla nyní nabízíme k prodeji," řekla Doležalová. Promítací kabina by se měla přesunout a prostor foyer by se měl rozšířit i do patra. Sál má být možné použít i pro koncerty, diashow, přednášky, případně malé divadlo. V projektu se počítá také s úpravou okolních veřejných prostor a s rozšířením parkoviště.

Biograf Český ráj navštěvuje ročně přes 30.000 lidí, což z něj dělá nejnavštěvovanější jednosálové kino v hradeckém kraji a 30. v Česku. Průměrně se ročně v kině odehraje 652 projekcí. Poslední významnou změnou v kině byla jeho digitalizace v roce 2011 za 3,4 milionu korun. Kompletní rekonstrukci radnice začala chystat v roce 2013.
Autor: ČTK, 09.03.17 08:15
Návštěvnost: 821 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.