Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Stavba fotbalového stadionu v Hradci Králové by mohla začít v únoru

Hradec Králové - Stavba nového fotbalového stadionu v Hradci Králové za maximálně 400 milionů korun by mohla začít příští rok v únoru. Stavba již získala pravomocné územní rozhodnutí, nyní se pracuje na získání stavebního povolení. ČTK to dnes řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09). Na stadionu hraje a má zázemí městský prvoligový klub FC Hradec Králové.

Podle Vedlicha nyní projektant připravuje dokumentaci ke stavebnímu povolení. "To chceme získat co možná nejdříve, dále bude následovat výběr zhotovitele stavby. Předpokládáme, že výstavba by mohla být zahájena zhruba v únoru 2018," řekl Vedlich. Podle něj stavba potrvá přibližně rok, během stavby nebude muset být přerušen provoz stadionu.

Stavební práce by měly začít výstavbou západní tribuny, která je podle fotbalové asociace nejdůležitější. "První z akcí by měla být demolice západní tribuny a části bočních valů, která by mohla být zahájena již na podzim letošního roku. Východní tribuna může fungovat samostatně," řekl Vedlich, podle kterého by bourací práce měly stát kolem 15 milionů korun.

Nová fotbalová aréna má mít kapacitu necelých 10.000 sedících diváků, nynější Všesportovní stadion z roku 1960 je určený pro sedm tisíc diváků. Nejvýraznější stavbou se stane západní tribuna, která vznikne na místě současné sypané tribuny. Bude v ní zázemí pro hráče, prostory pro média a VIP, prosklené lóže se zázemím, kanceláře fotbalového klubu, fanshop či stanoviště komentátora. Zachováno bude i typické osvětlení hrací plochy čtyřmi takzvanými lízátky, i když v modernizované podobě.
Autor: ČTK, 08.03.17 13:05
Návštěvnost: 991 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.