Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kraj dokončuje přípravu tendru na opravu kladenské nemocnice

Kladno - Kraj dokončuje přípravu tendru na opravu části kladenské nemocnice, pavilonu C2. Zakázku chce hejtmanství rozdělit na stavební práce a vybavení. "Tendr by mohl být vypsaný za dva nebo tři měsíce," uvedl na dnešní tiskové konferenci v nemocnici krajský náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS). Celkem se jedná o investici kolem 270 milionů korun.

Hejtmanství ještě prověřuje možnost využití dotací na zateplení. To by případně mohlo vypsání tendru mírně pozdržet. Oprava se má týkat gynekologického a části chirurgického oddělení. V suterénu pavilonu by mohlo být nové oddělení, což má ale řešit připravovaný projekt. Jeho konečná podoba by měla pomoci také zefektivnit provoz nemocnice.

Opravu pavilonu dlouhodobě brzdí komplikace, tendr na přípravu projektu posuzoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), protože se jeden z účastníků soutěže odvolal. Rekonstrukce budovy měla být podle původních plánů už hotová.

Tendr na opravu bloku C2 už byl jednou zrušen kvůli podezření, že bývalý středočeský hejtman David Rath a bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Kottová, dříve Pancová, se údajně předem dohodli, že zakázku získá firma Konstruktiva Branko.

Rathovi uložil soud v roce 2015 8,5 roku vězení v první části kauzy za korupci při veřejných zakázkách ve Středočeském kraji. Bývalé ředitelce kladenské nemocnice Kottové a jejímu manželovi Petrovi Kottovi soud v první části kauzy vyměřil 7,5 roku za mřížemi. Kvůli nezákonně pořízeným odposlechům loni pražský vrchní soud zrušil původní rozsudek v první větvi korupční kauzy.

V rámci prošetřování druhé větve kauzy týkající se zakázek na opravu středočeských nemocnic v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky sanitek pro středočeskou záchrannou službu navrhli předloni v srpnu kriminalisté obžalovat devět lidí a osm firem. Krajský soud v Praze dnes vrátil policii k došetření druhou větev korupční kauzy kvůli nezákonně pořízeným odposlechům.
Autor: ČTK, 02.03.17 07:50
Návštěvnost: 842 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.