Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno zahájilo diskuse nad vizemi prostorového rozvoje města

Brno - Brno dnes zahájilo diskuse o vizích prostorového rozvoje města, které mají být základem pro tvorbu nového územního plánu. Kancelář architekta města Brna, která je garantem přípravy tohoto dokumentu, zve k diskusím různé zájmové skupiny, protože podle jejího ředitele Michala Sedláčka je územní plán dohodou o území, uvedl při zahájení diskusí v divadle Reduta.

Brno má plán z roku 1994 aktualizovaný naposledy v roce 2008. Aktualizaci, kterou schválila předchozí koalice ODS a ČSSD v roce 2014, zrušil soud. Nový územní plán je proto nutností. Již teď je však zřejmé, že nebude hotový do roku 2020, jak to ukládá stavební zákon, a dosud není zřejmé, jak se tato situace podaří vyřešit.

Prostorová vize je základem toho, jak a kde se bude město rozvíjet. Proto se dnes sešli politici, úředníci, podnikatelé, architekti, zástupci neziskových organizací či osobnosti veřejného života. "Názor na budoucí podobu města vyjádřilo přes 80 lidí, každý z nich má jiné priority a vnímá město z jiného úhlu," uvedla mluvčí Kanceláře architekta Lenka Němcová.

Kancelář se snaží do diskuse o urbanismu a územním plánování zapojit veřejnost hned od začátku svého fungování loni v červenci. Vize prostorového rozvoje chce pak projednat i s městskými částmi a s obyvateli města, hotové mají být v červnu a bude je schvalovat zastupitelstvo.

"Horkým tématem je, zda město půjde cestou úplně nového územního plánu či dokončí jednu ze tří variant rozpracovaného konceptu územního plánu, na kterém se práce pozastavily v roce 2013. Rozhodnutí je na politicích, nicméně v obou případech jsou vize prostorového rozvoje města zásadní, neboť určují priority v oblasti tvorby města," řekl Sedláček.

Současný územní plán je zastaralý a neodpovídá aktuálním potřebám města. Některé plochy jsou například stále vymezené pro průmysl, přestože továrny už nefungují a z míst jsou brownfieldy. Městu také chybí protipovodňová opatření, která mají být zanesená v novém územním plánu.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 01.03.17 09:10
Návštěvnost: 1589 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Dobrá zpráva Vích 02.03.17 20:19
no hlavně by měli zapojit pana Vícha... sdf 03.03.17 15:54
re sdf Tomáš Vích 03.03.17 18:50
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.