Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pritzkerovu cenu 2017 získali RCR

Letošní ocenění Hyattovy nadace získala trojice architektů z ateliéru RCR. Dlouholetí přátelé Rafael Aranda, Carme Pigem a Ramon Vilalta se po studiích na barcelonské ETSAV vrátili do rodného Olotu, aby zde v roce 1988 založili vlastní ateliér. Již na škole se věnovali spíše krajinářskému navrhování, což je klíčem k pochopení projektů RCR koncipovaných jako kontinuální krajina. Stejně tak lze vnímat i plynule se odvíjející třicetiletou kariéru v okolí třicetitisícového města ukrytého pod Pyrenejemi. Soustředěná lokální práce slaví úspěch na té nejvyšší úrovni. Poprvé v devětatřicetileté historii získali ocenění Hyattovy nadace tři osoby najednou. Po Rafaelu Moneovi jsou teprve druhým španělským oceněným architektem. Letošní komise, jíž předsedal australský architekt Glenn Murcutt, ocenila na práci RCR „umění zasadit budovy do krajiny a spojovat místo a čas.“ S každým dalším projektem dokazují, že materiálová jednota dodává jejich návrhu neuvěřitelnou sílu, přestože zůstávají u tvarové jednoduchosti. Glenn Murcutt dodává: „Spoluprací těchto tří architektů vzniká nekompromisní architektura s poetickým nádechem. Nadčasové dílo odrážející velkou úctu k minulost a zároveň vysílá jasný odkaz do budoucnosti.“ V současné době trio RCR pracuje na projektech ve Španělsku, Francii a Belgii. Českému publiku se RCR představili před dvěma lety v českobudějovickém Domě umění s výstavou Nehmotné hmotným.
Pritzkerova cena, který je spojena s odměnou 100000 dolarů, bude letošním laureátům předána na slavnostním ceremoniálu 20. května 2017 v tokijském paláci Akasaka.

Více informací >

Zdroj: The Pritzker Architecture Prize
Vložil: Petr Šmídek, 01.03.17 22:00
Návštěvnost: 3961 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
... Daniel John 01.03.17 23:24
... Tomáš Jung 03.03.17 06:01
Pritzkerova cena Tomáš Vích 03.03.17 09:14
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.