Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Stavba sportovní haly v Kolíně se opět odkládá, město chce studii

Kolín - Kolín již podruhé odkládá stavbu menší montované sportovní haly zhruba za dvacet milionů korun v městské části Borky. Podle prvotního plánu měla stavba začít již letos, radnice se ale po dohodě se sportovci později rozhodla, že letošek věnuje projektovým přípravám. Nyní se odsouvá i projektování stavby. Město si totiž chce nechat na novou halu nejdříve vypracovat studii. Celý projekt se tak odsune o zhruba čtvrt roku. Novinářům to dnes řekl místostarosta Kolína Michael Kašpar (STAN).

"Myslíme si, že před začátkem projektování bude lepší nechat zpracovat studii. Náš městský architekt nám již doporučil několik kanceláří, které se těmito typy hal zabývají," řekl Kašpar. Podle něj město následně vyhlásí uzavřenou soutěž na tři studie, podle té nejlepší se pak bude řídit. "Je to trošku delší a náročnější cesta, ale podle nás správná," dodal Kašpar.

S nápadem postavit sportovní halu pro florbal, házenou, futsal a volejbal přišli sportovci, kteří v Kolíně nemají zázemí, a na domácí zápasy musí vyjíždět mimo město. Město se chce zpracováním studie a řádné projektové dokumentace připravit na žádost o dotaci, a zvýšit tak šance na její získání. Začít stavět se má v ideálním případě příští rok.

Kolín do budoucna plánuje postavit i velkou sportovní halu v areálu Vodního světa, podle Kašpara nemá stavba menší sportovní haly na plány vliv. "Menší hala nepočítá s využitím pro basketbalisty nebo například pro pořádání koncertů. Bude určena pro menší sporty, které v Kolíně provozuje přes 500 lidí," zdůvodnil Kašpar, proč chce město stavět obě haly.

Kolín je město téměř s 31.000 obyvateli. Letos hospodaří s příjmy a výdaji ve výši 1,086 miliardy korun. Hospodaření města dlouhodobě zatěžuje velký dluh přes 500 milionů korun, který vznikl při budování průmyslové zóny a bytů pro automobilku TPCA.
Autor: ČTK, 24.02.17 13:35
Návštěvnost: 1817 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Oprava Michael Kašpar 25.02.17 21:11
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.