Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Telč zvažuje otevřít podzemí pod dalším domem na náměstí

Jihlava - Telčská radnice zvažuje otevření klenutých sklepení pod historickým domem na náměstí Zachariáše z Hradce, v němž sídlí dům dětí a mládeže. Vystaveny by tam mohly být archeologické nálezy, které jsou zatím uloženy v různých depozitářích, řekl dnes novinářům starosta Roman Fabeš (nestraník). Záměr je součástí projektu na rekonstrukci domu dětí a radnice, na kterou chce město požádat o dotaci z evropských fondů.

V roce 2014 město zpřístupnilo první část podzemí, která je pod budovou základní umělecké školy na historickém náměstí. Dům dětí stojí o kousek dál ve stejné řadě. V již otevřených sklepeních vzniklo muzeum, které návštěvníkům přibližuje městskou historii pomocí digitální technologie. Podle starosty se nyní nabízí myšlenka propojení obou podzemních prostorů průchodem. "Ale uvidíme, jak to technicky bude možné," uvedl.

Historické jádro Telče je zapsané v seznamu UNESCO. Radnice by chtěla získat dotaci na projekt za zhruba 50 milionů korun, který zahrnuje obnovu domu dětí a stavební úpravy protilehlé radnice. "Dům dětí a mládeže je téměř v havarijním stavu, co se týče stavebním podmínek, tam by proběhla celková rekonstrukce," uvedl starosta. Radnice by podle něj potřebovala hlavně nové sociální zařízení, plánovány jsou také úpravy obřadní síně a některých kanceláří.

V evropských fondech už Telč žádá o peníze na zlepšení zázemí dvou základních škol, jde o investice zhruba za 36 milionů Kč. Na dva projekty už dotaci získal, a to na rekonstrukci věže svatého Ducha a stavbu cyklostezky v Lipkách. Obě akce s náklady v součtu přes 30 milionů korun by měly začít letos.
Autor: ČTK, 23.02.17 17:45
Návštěvnost: 937 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.