Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O soutěž na proměnu Umělecké ulice v Ostravě je zájem

Ostrava - O architektonickou soutěž na proměnu Umělecké ulice u Domu umění v Ostravě je zájem. Své práce přihlásilo 23 zájemců, město očekávalo, že jich bude zhruba pět až deset, řekl dnes novinářům primátor Tomáš Macura (ANO). Architektonicko-urbanistická soutěž na úpravy prostoru v blízkosti tramvajové zastávky Elektra má podobu otevřené anonymní soutěže. Primátor připomněl, že šlo o první ze série architektonických soutěží, které město v minulých měsících vyhlásilo.

"V nejbližších dnech zasedne porota a bude se jednotlivými návrhy zaobírat a věříme, že z nich vybereme skutečně velmi zajímavé řešení," podotkl Macura. Vedení města počítá s tím, že návrh vybraného vítěze na proměnu Umělecké ulice zastupitelstvu předloží v dubnu. "Na základě vítězného návrhu by se potom vyhlásila veřejná zakázka. Musíme ještě svoje kroky zkoordinovat s novým vedením kraje a jejich záměrem na dostavbu galerie," uvedl Macura. Domnívá se, že v příštím roce by se prostor mohl přebudovat.

"Když jsme vyhlašovali soutěž, tak jsme uvažovali o určitém finančním limitu. Ten jsme nakonec zrušili, takže zatím finanční limit pro soutěžící není a uvidíme, co z návrhů vyjde," podotkl Macura.

Porota, složená z odborníků a zástupců města a centrálního městského obvodu, bude hodnotit například vhodnost konceptu, prostorové a funkční uspořádání, ekonomickou přiměřenost návrhu nebo propojení navrženého upraveného území s městem.

"Po delší době se současné vedení města vrátilo k širšímu využití architektonických soutěží, které umožňují hledání nejlepšího řešení staveb a veřejného prostoru, realizovaných městem. V běhu jsou již soutěže na proměnu jatek a náměstí Msgre. Šrámka a připravuje se stavba koncertní haly a bytového domu v ulici Kostelní,"
uvedl Macura.

O vítězi soutěže na rekonstrukci historických jatek, které město před časem získalo zpět do svého vlastnictví, se rozhodne v červnu. Soutěž na proměnu náměstí Msgre. Šrámka bude vyhlášena po potvrzení její regulérnosti Českou komorou architektů v březnu.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 23.02.17 15:05
Návštěvnost: 1050 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.