Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mariánské Lázně rozšíří památkovou ochranu i na lázeňské lesy

Mariánské Lázně - Mariánské Lázně chtějí rozšířit dosavadní památkové chráněné území ve městě o takzvanou terapeutickou krajinu - okolní lázeňské lesy. Kvůli aspiraci na zápis města na Seznam světového dědictví UNESCO musí navíc Mariánské Lázně památkovou zónu povýšit na památkovou rezervaci. Potřebné kroky již schválili zastupitelé, návrh pak ministerstvo kultury předloží ke schválení do vlády. Pro obyvatele Mariánských Lázní by se ale nic zásadně měnit nemělo, řekl ČTK místostarosta města Vojtěch Franta (Piráti).

"To, že město Mariánské Lázně aspiruje na to povýšení své památkové zóny na rezervaci neznamená, že by se ve městě nějak měnila památková ochrana. Nezvýší se nijak restrikce ze strany úřadů nebo podobně. Ale důležitá věc je to, že ta zóna má být rozšířena o terapeutickou krajinu v okolí. Dopady na lidi by to mělo být minimálně, protože tam nejsou téměř žádné domy,"
řekl Franta. Většina území už je navíc součástí CHKO Slavkovský les. Kromě lesů se rozšíření dotkne například i pozemků v okolí golfového hřiště.

Podobné rozšíření památkové chráněného území a sjednocení režimu ochrany připravují i Karlovy Vary a Františkovy Lázně. Podle primátora Karlových Varů Petra Kulhánka (KOA) by po schválení jednotlivými zastupitelstvy mělo ministerstvo návrh předložit do vlády zhruba do letošního léta.

O zařazení měst západočeského lázeňského trojúhelníku na seznam UNESCO se Karlovarský kraj snaží od roku 2006. Podle nového vedení kraje by města měla být na nominaci připravena v lednu 2018. Západočeské lázně mají být součástí mezinárodní sériové nominace The Great Spas of Europe spolu s dalšími městy ze sedmi zemí. Na seznamu mají být kromě Mariánských Lázní, Karlových Varů a Františkových Lázní také města Bad Ems, Bad Kissingen, Baden-Baden, Baden u Vídně, Bath, Montecatini Terme, Spa a Vichy.
Zdroj: Štěpánka Bartoňová
Vložil: ČTK, 23.02.17 14:45
Návštěvnost: 1296 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.