Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Znojmo nabídne developerům lokalitu Malá Louka o třetinu levněji

Znojmo - Znojmo nabídne developerům lokalitu Malá Louka pro stavbu bytových domů o třetinu levněji, než ji nabízelo dvakrát neúspěšně loni. Více než pětihektarový pozemek tak bude k mání za 65,7 milionu korun. Podmínkou je, že developer musí respektovat regulační plán pro výstavbu domů, v nichž má být 266 bytů, řekla ČTK mluvčí města Zuzana Pastrňáková.

Snížení ceny schválili koaliční zastupitelé, záměr musí ještě projít radou. Na úřední desku město záměr vyvěsí pravděpodobně v polovině března.

K zastavění bytovými domy je Malá Louka určená už několik let. Jde o lokalitu u ulic Brněnská a Vídeňská. Regulační plán předpokládá stavbu 14 domů a potřebné infrastruktury.

Snížená cena vychází z nového znaleckého posudku, který vzal v potaz i předchozí nezájem. "Posudek dále rozdělil pozemky na bytovou zástavbu a na vybudování dopravní infrastruktury a veřejného prostranství. Minimální nabídková cena určená znalcem je ještě o deset milionů nižší, než je minimální cena, na kterou zastupitelé kývli," uvedla Pastrňáková.

Stejně tak se snaží město prodat developerům menší lokalitu pod Městským lesíkem. Neúspěšně se o to Znojmo pokoušelo třikrát, nakonec také snížilo cenu, v tomto případě o čtvrtinu. Lhůta pro podání nabídek končí tento týden v pátek, kdy bude zřejmé, zda nějaký investor projevil zájem.

Podle opozice by o lokality mohl být větší zájem, za problém však považuje staré studie a regulační plány, na nichž současné vedení města trvá. Prosazují stavbu bytů místo rodinných domů, po nichž je prý ve městě větší zájem. "Pro Městský lesík vznikla studie před rokem 2010 a plánovaná výstavba v Malé Louce odpovídá sídlištím z 90. let," míní zastupitel Jiří Kacetl (Pro Znojmo).
Autor: ČTK, 22.02.17 16:30
Návštěvnost: 945 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.