Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Velké Bílovice chystají stavbu sportovního areálu

foto: www.velkebilovice.cz
Velké Bílovice - Velké Bílovice na Břeclavsku chystají stavbu sportovního areálu za 60 milionů korun. Na dvouapůlhektarovém pozemku má stát sportovní hala, venkovní hřiště pro míčové sporty a několik dalších specializovaných hřišť a prvků pro volnočasové vyžití. Podle starostky Marie Vlkové nemá areál sloužit pouze místním sportovcům, ale i množství turistů, kteří do největší vinařské obce na Moravě přijíždějí, řekla ČTK.


Pro turisty mají vzniknout například dráha pro in-line bruslení, minigolf s 18 dráhami, hřiště pro pétanque, venkovní fitness, skate park, lanový park a dětské hřiště. "Plány na takový areál už vznikly před řadou let, ale museli jsme dělat jiné věci. Nicméně jezdí k nám hodně turistů, kterým chceme nabídnout volnočasové využití, když nepůjdou někam na výlet," řekla Vlková.

Venkovní část má začít vznikat příští rok, hala až ve druhé etapě v závislosti na množství peněz a úspěšnosti žádostí o dotace. "Zatím jsme možnosti dotací nezjišťovali. Něco bychom chtěli získat od ministerstva školství, protože areál je u základní školy a částečně jí bude sloužit," řekla Vlková. Venkovní hřiště mají stát 16 až 20 milionů a obec je připravená je postupně platit i z vlastního rozpočtu. Venkovní multifunkční hřiště má sloužit stejně jako hřiště v hale pro házenou, futsal, florbal, tenis či basketbal. Součástí areálu má být i restaurace a další zázemí pro návštěvníky.

Velké Bílovice jsou se 4000 obyvateli jedním z center vinařské turistiky na jižní Moravě. Severovýchodním směrem od obce jsou vinice a další vinařské obce, opačným směrem se nachází Lednicko-valtický areál.
Autor: ČTK, 22.02.17 08:00
Návštěvnost: 955 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.