Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Jako památka by mohlo Roškotovo divadlo získávat dotace

foto: www.theatre-architecture.eu

Ústí nad Orlicí - Vyhlášení Městského divadla v Ústí nad Orlicí národní kulturní památkou může městu pomoci s financováním jeho oprav. Díky vyšší úrovni památkové ochrany by město mohlo snáze získat na opravy budovy dotace. ČTK to řekl starosta Petr Hájek (Sdružení Oušťáci).


"Jinak si zároveň nemyslím, že by to bylo nějaké omezení nebo že bychom jako město měli strach z toho, že bychom naopak měli nějaké opravy nebo investice ztížené. Vnímáme to jako pozitivní a jak do Roškotova divadla a bezprostředního okolí vynaložit další finanční prostředky," uvedl Hájek.

Divadlo je podle něj v dobrém technickém stavu a kromě běžné údržby nevyžaduje akutní investici. Radnice nechala před dvěma lety digitalizovat kino, které se v objektu nachází, vyměnila se i sedadla.

Divadlo bylo postaveno v roce 1936 ze sbírek občanů, podnikatelů, místních spolků a institucí podle projektu významného českého architekta Kamila Roškota. Svojí architekturou patří mezi výrazné funkcionalistické budovy první poloviny 20. století, proto bylo v roce 1978 zařazeno na seznam kulturních památek České republiky. Od roku 1993 nese jméno svého projektanta.
Autor: ČTK, 21.02.17 12:00
Návštěvnost: 1249 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.