Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Správa železnic chystá opravu nádražních budov v Ústeckém kraji

Teplice - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravuje rekonstrukci výpravních budov v Ústeckém kraji. Nejnákladnější a nejnáročnější bude oprava památkově chráněné budovy hlavního nádraží v Teplicích. Práce by mohly začít za dva roky. ČTK to řekla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Opravy se už letos dotknou nádraží v Litoměřicích, Děčíně, Chomutově, Rumburku nebo Bílině. "Zpravidla se bude jednat o výměnu oken a dveří, opravy střech, fasád," uvedla Šubová. Na opravy SŽDC vydá zhruba 36,5 milionu korun.

Komplexní rekonstrukce výpravních budov se letos budou připravovat. Mezi největší patří opravy nádraží v Teplicích, Mostě, Roudnici nad Labem, Benešově nad Ploučnicí, Krásné Lípě a Bílině. "Na rekonstrukci těchto nádraží předpokládáme náklady až ve výši 497 milionů korun," řekla mluvčí.

Největší podíl z plánované téměř půlmiliardy je určen na teplickou památkově chráněnou výpravní budovu. Odhad nákladů je zatím přes 200 milionů korun. "Projekt bude konzultován s památkáři a reálný termín zahájení prací je v roce 2019," uvedla mluvčí. Původní novorománská stavba pochází z roku 1858. Nádraží se postupně rozšiřovalo o další budovy a na přelomu století už nesloužilo jen dopravě, ale v jednom ze sálů se například konaly plesy.

Rozsahem stavby i částkou se řadí rekonstrukce teplické výpravní budovy mezi největší projekty po pražském, pardubickém a plzeňském hlavním nádraží.

V Teplicích se bude opravovat fasáda, střecha, instalace, interiér a provozní i komerční prostory. Ty jsou v Teplicích velmi rozlehlé a o jejich využití bude SŽDC podle Šubové jednat se se zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
Autor: ČTK, 20.02.17 08:10
Návštěvnost: 1107 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.