Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Návrhy na nový park pod Hády v Brně budou v polovině roku

foto: Lamacentrum Hády
Brno - Teplárny Brno očekávají, že architektonické návrhy na nový park v Brně pod vrchem Hády, dostanou už v červnu. Pak o nich bude rozhodovat odborná komise. Na místě vznikne místo pro volnočasové aktivity Brňanů, řekl dnes novinářům generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.


Podle něj nyní nelze dopředu říci, jak bude místo vypadat, to se rozhodne až podle návrhů, které v soutěži budou. "Představa je poměrně široká, neměly by tam ale být stavby trvalého charakteru," uvedl Fajmon.

V místě jsou komplikované restituce, vztahující se na pozemky. O místo požádali potomci rodiny Kohnů, která v Brně v první polovině 20. století provozovala cihelny, měla ale i jiné aktivity. Restituce, které začala v 90. letech, ještě nejsou vyřešeny. Situaci komplikuje i fakt, že právní zástupce rodiny je z New Yorku. Teplárny se s ním dohodly předběžně tak, že pokud park na sporných pozemcích nebude obsahovat žádné stavby trvalého charakteru, nebude rodina ve stavebním řízení dělat problémy. Na místě tak mohou vznikat rekreační prvky, dráhy, hřiště a podobně.

Místo je zanedbané. Teplárny na něj kdysi vyvážely popílek z provozu Špitálka. Na místě bude nutné vykácet náletové dřeviny. "Předpokládá se, že křoviny se vytěží, seštěpkují a spálí. Energeticky bychom je využili, což bude znamenat výnos až milion korun," uvedl Fajmon.

Výslednou podobu areálu navrhnou studenti. Pak bude následovat studie proveditelnosti a pak realizace patrně spolufinancovaná městem. S nápadem úpravy zanedbané plochy mezi sídlišti Vinohrady a Líšeň přišel spoluzakladatel Studentského Brna Tomáš Viktořík. Rozloha plánovaného parku by měla být 21 hektarů, což je o hektar více, než má největší brněnský park Lužánky.
Zdroj: Filip Vrána
Vložil: ČTK, 17.02.17 14:30
Návštěvnost: 1461 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.