Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ve Vyškově pokračuje bourání zimního stadionu, zbyla jen kostra

zdroj: www.wikipedia.org

Vyškov - Ve Vyškově pokračuje demolice zimního stadionu. Zbyla z něj už jen hlavní nosná konstrukce, která by měla jít k zemi pravděpodobně do týdne, řekl ČTK vyškovský starosta Karel Goldemund (ČSSD). Město na stejném místě nechá postavit nový stadion, zaplatí za něj 138 milionů korun.


Demolice začala v polovině ledna, a když to počasí dovolí, hotová by měla být v závěru února. Stavební firma průběžně odváží materiál z rozebírané stavby, celkem má jít asi o 6900 tun. "Měli jsme z té dopravy obavy, ale ta se nenaplnila. Všechno funguje tak, jak má, nezaznamenali jsme žádnou stížnost," řekl starosta. Doplnil, že těžkých nákladních aut vyjíždějících ze stavby je do deseti denně.

Vozy vyvážejí materiál směrem k čerpací stanici, při cestě je zaznamenává snímač, který uvádí do činnosti dva přenosné semafory v Dědické ulici. Na obou přístrojích se pak automaticky rozsvítí červená, aby mohlo nákladní auto plynule vyjet vlevo. Dočasně uzavřené je parkoviště u stadionu.

Začít s vlastní stavbou by se mělo počátkem března, opět však bude záležet na počasí. Cílem je, aby se už někdy v listopadu dalo na novém stadionu bruslit. Podle starosty zatím nic nenaznačuje tomu, že by to bylo nesplnitelné.

Demolovaný stadion je ze 70. let, byl stavěný v takzvané akci Z. O jeho zbourání a stavbě nového rozhodli zastupitelé už v roce 2015, rekonstrukci zavrhli. Hlavními důvody bylo, že ke stadionu neexistovala stavební dokumentace a statika už neodpovídala aktuálním normám.

Nový stadion postaví firma Zimní stadion Vyškov z Rousínova, což je dceřiná společnost firmy H+H Technika, která staví a provozuje stadiony v Česku i v zahraničí. Stadion bude na základě koncesní smlouvy zároveň patnáct let provozovat.

Město firmě zaplatí téměř 138 milionů korun. Zhruba 127 milionů tvoří samotná výstavba. Zbytek jsou například úroky, troje bankovní záruky, pojištění a další. Vyškov částku splatí v šesti etapách, první platba je stanovená na konec roku 2018.
Zdroj: Libor Popela
Vložil: ČTK, 12.02.17 13:00
Návštěvnost: 1031 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.