Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Podíl volných kanceláří loni v Brně klesl, plocha vzrostla

Brno - Podíl volných kanceláří se v Brně loni snižoval, přestože výrazně vzrostla jejich plocha. Ke konci roku 2016 činila míra neobsazenosti 12,1 procenta, což je meziroční pokles o čtvrtinu. Plocha se zvětšila o devět procent na 525.000 metrů čtverečních, dostavěny byly čtyři administrativní budovy. V tiskové zprávě to uvedlo Regional Research Forum sdružující instituce a společnosti, které se pohybují na realitním trhu.

Největší areál byl dostavěn ve Slatině, a to budova Areál Slatina O s 15.300 metry. V této lokalitě výstavba pokračuje. Jen o kousek menší je Campus Science Park C v Bohunicích. Zhruba poloviční je Dorn u Vaňkovky a CTOffice A2 ve Škrobárenské ulici. V podstatě všechny projekty se v současnosti daří developerům obsadit ještě před otevřením a díky trvajícímu ekonomického oživení se daří obsadit i déle neobsazené kanceláře.

Aktuálně se v Brně staví dalších 44.300 metrů kanceláří, z čehož letos se předpokládá dokončení 17.300 metrů. Čím dál úspěšnější jsou kancelářské prostory v centru města a v jeho bližším okolí, problematické je obsazení míst, která jsou daleko od centra a jsou špatně dostupná veřejnou dopravou. Podle odborníků totiž v době převisu poptávky na pracovním trhu působí dobrá dostupnost centra a s tím souvisejících služeb jako jeden z nabízených benefitů pro zaměstnance.

Nájemné zůstává v Brně dlouhodobě poměrně stabilní. Nejvyšší dosažitelné nájemné loni zůstalo ve druhém pololetí na 13 eurech (351 Kč) za metr čtvereční za měsíc.
Autor: ČTK, 10.02.17 10:35
Návštěvnost: 1300 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.