Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pasivním domem roku 2016 je dřevostavba z Černošic

Dům pod smrkem, ARCHCON atelier, s.r.o., foto: Kateřina Šoulová

Praha - Pasivním domem roku 2016 se stala dřevostavba Dům pod smrkem z Černošic od ateliéru Archcon atelier. Druhé místo získal rodinný dům Kociánka z Brna, třetí byl dům Atrea z Liberce. Výsledky hlasování byly dnes zveřejněny při zahájení veletrhů For Pasiv, Cesty Dřeva a Střechy Praha.

Do letošního ročníku se přihlásilo 53 energeticky šetrných staveb. Odborná porota z nich vybrala 13 nejlepších. Od poloviny prosince do konce ledna vybírali vítěze návštěvníci serveru. Do výběru se zapojilo 4815 hlasujících, vítězné stavbě přišla téměř pětina hlasů.

Vítězný dům je dvoupatrová dřevostavba s pultovou střechou. Podlahová plocha je 142 metrů čtverečních. Jeho autor, pražský Archcon atelier, se zaměřuje právě na navrhování nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb.

Jako pasivní dům se dá označit stavba, která má velmi nízkou spotřebu energie na vytápění. Klíčové je zpětné získávání tepla, takzvaná rekuperace, kdy systém trubek vyměňuje vzduch a teplo zůstává uvnitř.

Podíl nových pasivních domů na celkovém počtu postavených rodinných domů loni v Česku zůstal zhruba na úrovni 4,5 procenta. Bylo jich 600 až 700, podobně jako v roce 2015. Celkový počet pasivních domů loni přesáhl 3000. Vyplývá to z údajů Centra pasivního domu.
Autor: ČTK, 09.02.17 15:05
Návštěvnost: 2833 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.