Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Rozhledna na Velkém Kosíři byla kvůli závadám uzavřena

foto: http://www.rozhledna-kosir.cz/
Slatinky - Rozhledna na vrchu Velký Košíř u Slatinek na Prostějovsku, která byla otevřena v létě 2013, musela být tento týden kvůli závadám až do odvolání uzavřena. Provozovatel rozhledny se snaží závady reklamovat, řekla dnes ČTK předsedkyně Mikroregionu Kosířsko Hana Rozsypalová. Stavba rozhledny stála 6,5 milionu korun, třemi miliony na projekt přispěl Olomoucký kraj.


"Uzavření rozhledny je jediným možným řešením. Dbáme na to, aby celý objekt byl bezpečný pro návštěvníky, a chceme, aby životnost rozhledny byla co možná nejdelší. Bohužel, během provozu se objevily takové vady v provedení, které nám tyto záruky nedávají," uvedla Rozsypalová.

Zástupci mikroregionu objevili první nedostatky, které se týkaly sklonu teras, už krátce po otevření rozhledny. Po loňské aféře s ukradenými maticemi z rozhledny byly podle Rozsypalové odhaleny i závady v konstrukci schodiště, které se ale zatím nepodařilo reklamovat.

"Vzhledem k tomu, že stavební firma se k předešlým reklamacím mikroregionu stavěla vlažně a řadu vad odmítla uznat nebo jejich řešení nebylo přijatelné, požádali zástupci mikroregionu o vypracování nezávislého znaleckého posudku,"
uvedla Rozsypalová.

Rozhodnutí o uzavření rozhledny na kopci Velký Kosíř padlo poté, co byl znalecký posudek zpracován. Podle místopředsedy mikroregionu Kosířško Milana Elfmarka autoři posudku doporučili uzavření rozhledny, aby se závady nezhoršovaly. Podle Elfmarka zatím nelze odhadnout, zda a kdy budou reklamované závady odstraněny. Spolek čeká na odpověď firmy, která rozhledu postavila. "Doufáme, že vše bude náležitě prošetřeno, kvalitně opraveno a co nejdříve uvedeno do provozu," uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Milan Klimeš (ANO).

Rozhledna, ze které je výhled na rovinatou Hanou, Drahanskou vrchovinu, Bouzovské vrchy i siluetu Nízkého Jeseníku, má kamenný podstavec se zázemím a její tubus je dřevěný. Dřevěnou konstrukci doplnily ocelové prvky. Horní plošina je ve výšce 25 metrů. Na Velkém Kosíři se rozhledna nacházela už v letech 1927 až 1939, pak musela být kvůli špatnému technickému stavu odstraněna.

Velký Kosíř (441 m n.m.) je dominantou hanácké roviny, nachází se mezi městečky Kostelec na Hané, Čechy pod Kosířem a Slatinice. Je opředen mnoha mýty. V roce 1990 vznikl přírodní park Velký Kosíř.
Zdroj: Petr Běhal
Vložil: ČTK, 09.02.17 14:45
Návštěvnost: 1277 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.