Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Nový Jičín chystá plán regulace staveb v centru

Nový Jičín - Město Nový Jičín připravuje regulační plán pro stavby v památkově chráněném centru. Vypracování plánu bude stát 785.000 korun. Plán určí přesné podmínky pro využití pozemků a pro umisťování, uspořádání a podobu staveb v památkově hodnotném území. ČTK to sdělila mluvčí radnice Marie Machková.

"Současná územně plánovací dokumentace je z roku 1995. Již je zastaralá a neodpovídá aktuálním požadavkům na rozvoj dané lokality. Regulační plán je navíc oproti územnímu plánu podrobnější. Nyní ho zpracovává projektant, návrh se pak bude projednávat i za účasti veřejnosti,"
uvedla vedoucí novojičínského odboru územního plánování a stavebního řádu Kateřina Riedlová.

Regulační plán by měl být schválen do 30. června 2019. "Město již požádalo ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci z fondu IROP. Ta může pokrýt až 90 procent uznatelných nákladů projektu," uvedla Machková.

Historické jádro Nového Jičína je městskou památkovou rezervací od 18. ledna 1967. Rezervace zahrnuje více než 50 budov a staveb, včetně zámku, radnice, kostela, hotelu Praha, městského opevnění s baštou nebo sloupu se sochou Panny Marie a kašnou.
Autor: ČTK, 07.02.17 15:35
Návštěvnost: 1018 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.