Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha 8 chce opravit zadní trakt libeňského zámku

zdroj: ŠJů, Wikimedia Commons

Praha - Radnice Prahy 8 plánuje rekonstruovat zadní trakt libeňského zámku. Odhadované náklady jsou 64 milionů korun. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl starosta Roman Petrus (ČSSD). Peníze na rekonstrukci bude městská část žádat od magistrátu. Po jejím dokončení by měli v zadním traktu zámku sídlit úředníci. Rokokový zámek v minulosti sloužil mimo jiné jako letní sídlo pražských primátorů, nyní tu má kanceláře městská část a je tu rovněž obřadní síň.

"Jedná se o nejstarší část zámku. V minulosti byly v této části opraveny fasáda a střecha, které jsou v pořádku, ale vnitřek nebyl nikdy rekonstruován," řekl Petrus.

Na opravu má městská část několik let vypracován projekt a má také stavební povolení. "V minulosti ale k opravám nedošlo. Nechal jsem přepočítat náklady opravy a ty jsou oněch 64 milionů. Výsledná suma je vysoká, ale jedná se o třípatrovou budovu a vše musí být děláno podle rozhodnutí památkářů," řekl Petrus.

Pokud radnice opravu uskuteční, chtěla by do nových prostor nastěhovat úředníky. Podle Petruse by pak mohla být uvolněna přední část zámku, kde nyní sídlí například starosta. "Mohly by tu být reprezentativní prostory radnice a prostory o historii Prahy 8. To je ale zatím hudba budoucnosti," řekl.

O peníze požádala radnice magistrát v rámci naplánovaného rozdělování více než miliardové investiční rezervy hlavního města. V případě, že Praha 8 dostane od města peníze, vypíše výběrové řízení, v kterém bude hledat stavební firmu. "Samotné práce by měly podle architekta, který projekt vypracoval, trvat 12 až 14 měsíců," řekl Petrus.

Radnice nechala v minulosti opravit fasádu a průčelí zámku. Kompletně byla opravena také kaple Neposkvrněného početí Panny Marie a přilehlá sakristie uvnitř zámečku.

Kromě žádosti o peníze na opravu zámku zaslala Praha 8 magistrátu další dvě žádosti o peníze - každá městská část může na město odeslat tři žádosti. První se týká rekonstrukce ZŠ Lyčkovo náměstí, kde má být opravena například jídelna a hřiště, a druhá úprav prostoru v okolí stanice metra C Ládví, které mají stát asi 50 milionů korun. Zda radnice peníze dostane, rozhodne v následujících týdnech magistrátní komise.
Autor: ČTK, 02.02.17 16:50
Návštěvnost: 1105 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.