Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Univerzita Hradce Králové otevře novou budovu, přijme 2600 studentů



Hradec Králové - Univerzita Hradec Králové (UHK) na podzim otevře pro studenty novou budovu přírodovědecké fakulty vybudovanou v areálu univerzitního kampusu naproti fakultní nemocnici. Škola plánuje, že přijme kolem 2600 studentů v téměř 150 oborech, některé bude možné studovat poprvé, řekla ČTK mluvčí univerzity Zuzana Boučková. Celkový počet nových studentů bude podle ní srovnatelný s předchozím akademickým rokem.

Stavba nového objektu za necelých 450 milionů korun začala v roce 2015, budova nabídne přes 6000 metrů čtverečních poslucháren, kabinetů i laboratoří pro vědu a výzkum. Kapacita budovy umožní práci více než tisícovce studentů a přibližně 170 zaměstnancům. V kampusu Na Soutoku již jsou dva objekty dokončené v letech 1997 a 2008, které slouží pedagogické fakultě a fakultě informatiky a managementu. Univerzita plánuje stavbu sportovního areálu.

Například Ústav sociální práce UHK nabídne nově prezenční studium oboru Sociální práce s osobami se sníženou soběstačností, nový obor nabídne také přírodovědecká fakulta. "Vzhledem k velkému nedostatku toxikologů na pracovním trhu přichází letos s nabídkou nového navazujícího magisterského oboru Bioorganická chemie a toxikologie škodlivin, který je v současnosti otevřen jako teprve druhý v republice. Obor je otevřen i uchazečům z jiných vysokých škol," uvedla Boučková.

Pedagogická fakulta letos poprvé nabídne obor zaměřený na chrámovou hudbu a spojený s výukou učitelství. Novinkou bude také obor nazvaný Etická výchova. Fakulta informatiky a managementu chce nadále rozšiřovat studijní pobyty. "V porovnání s ostatními fakultami tohoto zaměření v ČR je fakulta na prvním místě v počtu přijíždějících studentů ze zahraničí a vede i v délce jejich studijního pobytu," uvedla Boučková.

Filozofická fakulta od nového akademického roku přichází s takzvaným praktickým modulem v aktuálně žádaných disciplínách, jako jsou například nová média. "Aktuální informací pro studenty je, že rok 2017 bude na filozofické fakultě spjat zejména s archeologickými pracemi na připravovaném úseku dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře," dodala Boučková.

V Hradci Králové působí také Lékařská fakulta Univerzity Karlovy, která podle údajů na svém webu přijme na bakalářský studijní obor ošetřovatelství nejméně 35 zájemců, dalších 300 zájemců přijme na magisterský studijní program Všeobecné lékařství a 46 uchazečů na obor Zubní lékařství. Ve městě funguje také Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany, která například na studijní program Vojenské všeobecné lékařství přijme 36 zájemců. V H. Králové je možné také studovat například Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy, své konzultační středisko má ve městě například i Česká zemědělská univerzita.
Autor: ČTK, 02.02.17 10:40
Návštěvnost: 1907 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nová budova přírodovědecké fakulty Rivass 02.02.17 17:26
Myslím, vilda 04.02.17 09:53
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.