Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ministerstvo kultury vyhlásilo kulturní památkou faru v Božicích

Božice (Znojemsko) - Ministerstvo kultury vyhlásilo kulturní památkou faru v Božicích na Znojemsku. Objekt je staticky narušený, přesto má památkovou hodnotu, vyplývá z rozhodnutí ministerstva. O zařazení barokní fary mezi kulturní památky žádala římskokatolická církev.

Fara, která je využívaná jen příležitostně, sousedí s kostelem sv. Petra a Pavla, jenž byl vysvěcen už v roce 1225. Fara je ale barokní a pochází z konce 17. století.

Podle památkářů se v obdivuhodném autentickém stavu zachovala nejen původní dispozice interiéru fary, ale i cenné klenby, kamenná dlažba nebo konstrukce krovu. Ten je ale špatném stavu a je provizorně zpevněný ocelovými lany. Církev chce objekt postupně opravovat, na větší investice ale zatím chybějí peníze.

Odborníci vedli spory o to, zda spolu s farou vyhlásit památkou i některé navazující objekty, které se rozpadají, nakonec zvítězil názor, že je to potřeba. Památkou je tak i hospodářské stavení u fary, vjezd nebo torzo kamenného náhrobku ve zdi.
Autor: ČTK, 27.01.17 09:45
Návštěvnost: 1124 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.