Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Do sbírek NTM dnes přibyl model českého pavilonu Expo 2015

Praha - Do sbírek Národního technického muzea (NTM) v Praze dnes přibyl model českého pavilonu ze světové výstavy Expo 2015 v Miláně, k vidění bude v expozici Architektury, stavitelství a designu. Novináře o tom dnes informoval generální ředitel NTM Karel Ksandr. Pavilon vytvořili brněnští architekti Ondřej Chybík a Michal Krištof a na Expu získal bronzovou medaili za architekturu. Jeho model v měřítku jedna ku padesáti o rozměrech 1400 krát 500 milimetrů byl vyroben z plastu, dřeva a papíru.

"Dostane se po bok modelů realizovaných i nerealizovaných staveb pro světové výstavy v minulosti. Mezi ně například patří funkcionalistická perla, model pro výstavní pavilon pro výstavu v Paříži v roce 1937, který ve své době vzbudil neobyčejnou pozornost," uvedl Ksandr a doplnil, že ve sbírce expozice Architektury, stavitelství a designu jsou i návrhy pavilonů pro světové výstavy od architektů Josefa Gočára, Bohuslava Fuchse a Ladislava Machoně.

Český pavilon pro Expo 2015 v Miláně je příkladem takzvané modulární architektury, ve které lze budovy přeskládat, upravit nebo je převézt a dát jim novou funkci. Pavilon byl smontovaný z recyklovatelných modulů a návštěvníci se v něm seznámili s Českou republikou, jejími kraji a českými úspěchy na poli vědy a moderních technologií. V průběhu Expa získal několik dílčích ocenění od návštěvníků a italských médií, například jako nejpohodovější pavilon, pavilon nejvstřícnější k dětem či pavilon s nejhezčí střešní zahradou. Nyní je pavilon složen nedaleko Vizovic, kde ho chtějí otevřít 1. května 2018.

"Zatímco například Slovensko svůj pavilon prodalo za euro a následně byl zbourán, český pavilon bude ve Vizovicích ve dvou patrech využitý pro administraci firmy a výstava pro veřejnost v přízemí se bude věnovat účasti na Expo 2015 v Miláně. Přístupná bude i terasa, odkud bude možnost se rozhlédnout do valašské přírody," řekl ČTK Stanislav Martinec, jednatel společnosti KOMA Modular, která pavilon pro Expo vyrobila.

Světovou výstavu Expo 2015 navštívilo 21,5 milionu lidí, třetina z nich byla ze zahraničí.
Autor: ČTK, 24.01.17 19:45
Návštěvnost: 1384 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.