Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zahájení stavby centrálního objektu zlínské nemocnice se odsunulo

Zlín - Zahájení stavby centrálního objektu zlínské krajské nemocnice se o několik měsíců zdrží. Krajští radní dnes nesouhlasili s podobou úvěru, který si nemocnice chtěla vzít na nultou etapu, řekl novinářům hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Nultá etapa, ve které se počítá s vybudováním silnice a sítí ve svahu za nemocnicí, by měla stát téměř 120 milionů korun a stavba by měla začít letos.

Podle hejtmana nemocnice chtěla při žádosti o úvěr zastavit budovy, u kterých to nebylo možné. Žádost o úvěr se nyní musí udělat znovu, poté to budou radní schvalovat. Vyjádření vedení nemocnice se ČTK nepodařilo získat.

Zdržení by mohlo být v řádu měsíců, původně se počítalo s tím, že projekt již začne. "Cesta je již vyprojektovaná, jde jen o to zajistit úvěry a vypsat výběrové řízení. Teď se to posunulo, myslím, tak o dva měsíce," uvedl Čunek. Podle něj by však mohly práce začít letos, záležet bude také na délce výběrového řízení. Čunek již dříve před volbami ještě coby zástupce opozice kritizoval zejména hospodaření zlínské nemocnice. Kraj dříve vedla koalice ČSSD, komunistů a Strany práv občanů, loni sestavili koalici vítězní lidovci s hnutím ANO, STAN a občanskými demokraty.

Stavba centrálního objektu by měla stát 780 milionů korun. Měla by v něm být interna, léčebna dlouhodobě nemocných, neurologie, geriatrie, případně další oddělení, také ambulance. K objektu by měla následně přibýt přístavba sloužící coby centrální příjem a nový vstup do nemocnice.
Autor: ČTK, 22.01.17 10:20
Návštěvnost: 972 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.