Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tvarové kreace v novém showroomu BarrisolPražské Studio pha Jana Šestáka a Marka Deyla patří k nejprogresivnějším světovým autorům, kteří pracují s materiálem Barrisol. Nyní navrhlo pro českého distributora této speciální fólie pražský showroom. Ten ukazuje nekonečné tvarové možnosti materiálu. 

Odvážné tvarové kreace Studia pha z polyvinylové fólie původem z Francie měli možnost vidět návštěvníci mnoha veletrhů a výstav po celém světě. Barrisol díky svým unikátním vlastnostem nabízí obrovskou variabilitu použití: lze z něj vytvořit dokonale rovný a hladký podhled, stejně jako organický tvar, jakého žádný jiný materiál není schopen dosáhnout.

Po více než deseti letech práce s tímto materiálem Marek Deyl a Jan Šesták navrhli nedaleko od Prahy showroom pro českého distributora Barrisolu. V předchozích letech byly organicky tvarované výstavní stánky pro firmy jako Lasvit nebo Scott úspěšné na veletrzích a výstavách po celém světě. 

"S firmou CS Lyon, která je výhradním distributorem fólie Barrisol, spolupracujeme řadu let a české realizace patří k těm celosvětově nejlepším. Když nás José Soriano, majitel firmy CS Lyon, oslovil s nabídkou navrhnout pražský showroom, samozřejmě jsme rádi přijali," říká Marek Deyl k začátkům návrhu. "Naše koncepce je postavená na geometrické struktuře v interiéru, která je složená z materiálů Clipso a Barrisol. Koncepčně jde o open space, kde nejen pracuje tým Barrisolu, ale slouží i jako místo pro setkání architektů, designérů, jako prostor, kde jsou naživo prezentované materiály této francouzské firmy," dodává architekt.

Otevření showroomu a výrobní haly Barrisol v Klíčanech u Prahy je završením 25 letého působení Barrisolu na českém trhu. Nové větší prostory showroomu a výrobní haly o ploše 900 m² umožňují výrobu složitějších konstrukcí; v showroomu je představena celá řada podhledů a řešení.Showroom firmy Barrisol
Autoři: Jan Šesták, Marek Deyl / Studio pha
Spolupráce: Martin Vybíral, Filip Tomášek
Lokalita: U Expertu, Klíčany u Prahy
Rok dokončení: 2016
Investor: CS Lyon Praha
Foto: Filip Šlapal
www.studiopha.cz

Profil autorů

Studio pha bylo založeno v roce 1994. Současnými společníky jsou Marek Deyl a Jan Šesták. Studio pha je architektonická kancelář, která se zabývá zajištěním veškerých projektových prací, jak v oblasti staveb a urbanismu, tak v oblasti interiérů a designu, s důrazem na architektonickou kvalitu díla.
Lidé: Jan Šesták; Marek Deyl; Kateřina Kuchařová; Veronika Kopecká, Nurjon Borshi, Jakub Pohůnek, Veronika Kopecká; Jan Škoda; Tomáš Trojan

Barrisol je velice pružná, nehořlavá fólie, odolná proti vlhku. Má tvarovou paměť, a proto je vhodná pro použití ve výstavnictví, veřejných interiérech, ale i bazénech. Nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Vyrábí se v několika provedeních - matná, lesklá, semišová, metalíza, translucentní, perforovaná a v různých barvách; na výběr je až z 90 odstínů. Výhradním distributorem Barrisolu pro Českou a Slovenskou republiku je firma CS Lyon Praha, která právě otevřela svůj nový showroom v Klíčanech u Prahy. www.barrisol.cz
Autor: Tisková zpráva, 21.01.17 10:10
Návštěvnost: 1082 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.