Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V areálu Ponávka v Brně staví firma CTP byty

Brno - Nizozemská developerská skupina CTP začala s výstavbou studentského bydlení v brněnském areálu Ponávka. Vznikne tam více než 150 pokojů, které poslouží studentům nebo například obchodním klientům firem, které v areálu sídlí. Stavba by měla být dokončená letos v srpnu, v září se pak mohou stěhovat první nájemníci. ČTK to sdělil obchodní zástupce firmy pro jižní Moravu Jiří Kostečka.

Podle Kostečky jde o multifunkční ubytování. "Byty jsou určeny pro jakéhokoli studenta, i ze zahraničí, který chce mít hezčí typ ubytování. Můžou to však být i zaměstnanecké nebo manažerské byty," řekl Kostečka. Cena pronájmu jednotlivých bytů by se měla podle něj pohybovat přibližně o 15 procent výše, než jsou tržní nájmy v Brně, a to právě kvůli kvalitě bydlení. Cena nájemného se například v části Brno-střed pohybuje zhruba od 70 korun za metr čtvereční do 96 korun.

Celková investice výstavby se pohybuje kolem 150 milionů korun. Projekt studentského bydlení v Brně je první svého druhu, který skupina vlastní. Sama bude zajišťovat také pronájem bytů. Nyní pracuje na jejich vizualizacích.

Společnost CTP koupila areál Ponávka v roce 2006 a od následujícího roku začala s demolicí většiny zchátralých hal. Nyní je v areálu řada multifunkčních budov, které využívají například e-shopy. Do roku 2018 tam CTP chce postavit dvě administrativní budovy a parkovací dům s kapacitou až 600 aut. Sloužit by však měl pouze firmám v areálu.

Skupina CTP nyní také pracuje na Vlněna Office Parku v areálu bývalé textilní továrny Vlněna, kde připravuje na ploše až 100.000 metrů čtverečních výstavbu administrativních budov.

CTP je nizozemská developerská skupina, která provozuje síť logistických a průmyslových parků v evropských zemích. V Brně vlastní například CTPark na Černovické terase nebo Spielberk Office Centre při Heršpické ulici.
Autor: ČTK, 19.01.17 20:40
Návštěvnost: 2005 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.