Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kurátorem 16. bienále v Benátkách budou Grafton Architects

Začátkem týdne byl oznámen kurátor nadcházejícího 16. architektonického bienále v Benátkách připravovaného na rok 2018, kterým se stal irský ateliér Grafton Architects založený v roce 1978 dvojicí architektek Yvonne Farrell a Shelley McNamara. Alejandro Aravena, kurátor loňského bienále, návštěvníků nastavil kritický pohled na celosvětový vývoj architektury. V podobném sociálním duchu budou pokračovat i dublinské architektky, které se více zaměří na kvalitu veřejného a soukromého prostoru mimo globální metropole. Architektonická i pedagogická tvorba Grafton Architects je zárukou kvalitně odvedené práce, která lehce upoutá pozornost nastupující generace. Yvonne Farrell a Shelley McNamara nejsou na benátském žádnými nováčky. Architektky zde již v minulosti několikát představovaly svoji tvorbu a v roce 2012 získaly Stříbrného lva za instalaci “Architecture as New Geography“ skládající poctu Paulo Mende da Rochovi. Šestnácté bienále architektury se bude konat v termínu od 26. května až do 25. listopadu 2018.

Více informací >

Zdroj: La Biennale di Venezia
Vložil: Petr Šmídek, 19.01.17 12:20
Návštěvnost: 3075 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
Soutěž na českou expozici Zdeněk Liška 24.03.17 13:41
Dnes Jan Kratochvíl 02.10.17 19:08
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.