Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ARTSEMESTR zima 2017 - pozvánka na výstavu

Čtyři měsíce intenzivní práce. Semestrální a klauzurní úkoly. Navrhování, konzultace, diskuze. A výsledek toho všeho Vám představí Artsemestr. Artsemestr, celoškolní prezentace všech ateliérů UMPRUM.
Artsemestr je pravidelná přehlídka semestrálních a klauzurních prací studentů UMPRUM, kde všichni představí výsledky svého studijního úsilí na konci každého semestru. Jeho tradice, jak ji známe nyní, začala v roce 2004 díky rozhodnutí tehdejšího rektora prof. Jiřího Pelcla. Studenti své práce vystavují v autentickém prostředí školy – ateliérech, učebnách, někdy i na chodbách.
Témat, přístupů, technik a dalších forem zpracování se nabízí nepřeberná škála. UMPRUM si klade za cíl připravovat své studenty co nejlépe pro praxi. To se odráží i v zadaných tématech a stále častější spolupráci s různými institucemi nebo výrobními firmami. V letošním semestru můžeme například jmenovat město Hradec Králové, firmy Škoda Auto a VW, Baťa, MIKOV, RIM a řadu dalších, které jsou přímo zadavateli nebo poskytují své technologie a výrobní zázemí. Studenti tak dostávají nejlepší možnost, jak se připravit pro své samostatné uplatnění.
 
Vernisáž: úterý 24. 1. 2017 od 19 h

Termín konání akce: 25. 1.–30. 1. 2017

Celá budova UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1

Otevřeno: denně 10–18 hodin

vstup zdarma

Ateliéry a témata
Ateliér architektury I - architektonické koncepce pro město Šluknov
Ateliér architektury II – Utopia – návrh města pro 10 milionů lidí. Pokračování testů, zda lze navrhnout utopii jako funkční a udržitelný městský organismus s výhledem do blízké budoucnosti
Ateliér architektury III - Průmysl 4.0 a potenciál v architektuře – dlouhodobý projekt, booklet k rozpracovanému tématu. Klauzurní práce - Emergent wood fabrication - experimentální metody prototypizace a výroby ze dřeva.
Ateliér architektury IV - "Semestr na zakázku"- spolupráce s městem Hradec Králové – obnova objektu konferenčního centra Aldis v kontextu s urbanistickým plánem a historií města.
Ateliér průmyslového designu - I. ročník již tradičně řešil stylizaci přírodniny a jejího převedení do užitného předmětu, II-V. ročník zpracovával projekt pro Škoda Auto a VW na téma Fit2Digital v automobilové dopravě. Prezentace proběhla pomocí augmentované a virtuální reality a je k vidění na stránkách ateliéru.

Klauzurní práce - nová cvičební pomůcka ve spolupráci s firmou Martina Krofoně
Ateliér designu nábytku a interiéru – I. ročník „BOX“ návrh libovolného produktu / předmětu do kartonové krabice daných rozměrů, II. – V. ročník mezinárodní soutěž na téma čalouněné křeslo pro firmu RIM

Klauzurní práce – I. ročník – konferenční stolek pro firmu RIM, II-V. ročník – výstavní stánek pro firmu RIM na Designblok 2017


Ateliér produktového designu - Věstonická venuše - etuje a vitrína
Klauzurní práce - prvek pro sdílení knih ve veřejném prostoru
Ateliér sochařství – volné téma
Ateliér malby – volné téma
Ateliér intermediální konfrontace – volné téma
Ateliér supermédií – volné téma
Ateliér fotografie – problematika predikce a prognóz. Vystavené práce budou povětšině zkoumat konkrétní fenomény týkající se zejména prostředí internetu a nových technologií.
Ateliér skla - "Všechno co se děje kolem žárovky" – především řešení závěsného svítidla, či světelného objektu.

Klauzurní práce  - spolupráce se společností Verreum, která se zabývá stříbřením skla a vytvářením skleněných tvarů vhodných pro tyto postupy
Ateliér keramiky a porcelánu – historické glazury
Klauzurní práce – Ornament a zločin – volná reakce na esej Adolfa Loose
Ateliér K.O.V. – užitný předmět nebo volný objekt z hliníku – spolupráce s firmou SPIRAL, spolupráce s firmou MIKOV

Klauzurní práce – Maska a její podoby
Ateliér módní tvorby – Film / Movie – studenti reagovali na vybrané ikonické filmy: The NeverEnding Story, Orlando, Dazed and Confused, Twin Peaks, Fruit Of Paradise
Ateliér designu oděvu a obuvi – Personal Coat – projekt cílený na zakázkovou tvorbu, Projekt Baťa – návrhy pánské a dámské obuvi, kdy vybrané modely budou následně vyráběny a prodávány firmou Baťa.


Ateliér textilní tvorby - Textilní architektura – pavilon pro setkávání lidí (z konstrukce garáže)
Ateliér Ilustrace a grafiky – Barák - společný komiksový dům, příběhy z jednotlivých bytů...; odborný časopis; Raport – bohatý vzor k různorodému použití, Sbírka – nová kniha zaznamenávající metodiku sběru a třídění  
Klauzurní práce – Karkulky – různí autoři, styly a způsoby vyprávění v malém formátu

Ateliér tvorby písma a typografie – Ateliérový pivovar – kompletní řešení od názvu, značky, grafického designu veškerého vybavení + publikace shrnující výsledky půlroční práce.

Klauzurní práce – propagace „Ateliérového pivovaru“ – neonové reklamy
Ateliér grafického designu a vizuální komunikace - Virtuální realita a její promítnutí do vizuálního stylu hororového festivalu
Ateliér filmové a televizní grafiky – loutkový film na téma strach + soubor grafik na téma Strach
Klauzurní práce – titulky pro loutkový film na téma Strach

Vystaveny budou také scény a loutky k natočeným filmům a promítáno pásmo animací, které vznikly pro projekt POKOJE v Cihelné ulici v říjnu 2016.
Grafický design a nová média – kniha vydaná k 10 letům existence ateliéru POP10 a práce související s přípravou oslav výročí; dále časopis redesign Cinepur, návrh vizuálu festivalu Dvořákova Praha, vánoční výlohy pro Kosmasb...

Více informací >
Zdroj: UMPRUM
Vložil: Petr Šmídek, 19.01.17 07:55
Návštěvnost: 926 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.