Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Litoměřicích začne na jaře stavba věže pro parkování kol

Litoměřice - V Litoměřicích začne v dubnu stavba jedenáct metrů vysoké věže pro parkování kol. Tzv. biketower se samoobslužným systémem pojme až stovku bicyklů. K dispozici bude cyklistům, kteří křižují České středohoří, zřejmě od září. ČTK to dnes řekla mluvčí města Eva Břeňová. Podobné věže mají v Hradci Králové a Přerově.

Na stavbu město dostane 12,5 milionu korun z Integrovaného regionálního operačního programu, což pokryje 90 procent nákladů. Rozhodnutí o přidělení dotace dostala radnice tento týden.

V parkovací věži si budou moci cyklisté uschovat nejen kolo, ale i přilbu nebo osobní zavazadlo. K dispozici bude i nabíječka na elektrokola.

Věž bude stát v sousedství dolního vlakového nádraží, poblíž centra. Součástí projektu je rozsáhlá úprava prostoru před nádražím směrem do ulice Mezibraní a k podchodu na Střelecký ostrov. Podle vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíkové město zbourá nynější drobné stavby a oplocení, nakoupí vybavení, jako jsou koše či lavičky, upraví přilehlé komunikace a postará se o zeleň.

Litoměřičtí zastupitelé žádost o dotaci na stavbu věže schvalovali loni v dubnu. Opozice tehdy kritizovala to, že se bude stavět věž, ale cyklisté nemohou bezpečně projet městem. Podél Labe vede oblíbená cyklostezka, ale v samotných Litoměřicích chybí její napojení na trasy z Českého středohoří. Zastupitele tehdy nakonec přesvědčilo to, že město zaplatí pouze deset procent nákladů, což je zhruba 1,2 milionu korun.

Součástí věže je automatický samoobslužný systém. Cyklista najede s kolem na plošinu, zaplatí pětikorunu na den a výtah vyveze a uloží jeho kolo do příslušné přihrádky, proces trvá zhruba půl minuty.
Autor: ČTK, 18.01.17 18:55
Návštěvnost: 1201 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.