Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
ÚOHS zrušil pokutu 300.000 korun pro Vysoké učení technické

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 300.000 korun, kterou předloni uložili jeho podřízení Vysokému učení technickému v Brně za chybné dodatky ke smlouvě na rekonstrukci areálu stavební fakulty. V novém řízení Rafaj přihlédl ke změnám v zákoně o veřejných zakázkách, které jsou pro VUT příznivější, zjistila ČTK z webu úřadu.

Antimonopolnímu úřadu původně vadily dodatky ke smlouvám uzavřeným se sdružením firem Metrostav a Unistav. Byly zadány bez soutěže a podle úřadu nešlo o stavební práce, které by škola nemohla dopředu předvídat.

Vzhledem k tomu, že šlo ale o práce, které tvořily zhruba procento celé původní zakázky, VUT pokutu platit nemusí. ÚOHS přihlédl ke změnám v zákoně o veřejných zakázkách, kde se změnil limit na podobné případy. Práce podle dodatků, kterými se ÚOHS zabýval, vyšly školu na více než čtyři miliony korun.

Rozhodnutí úřadu je pravomocné. Týkalo se areálu stavební fakulty v Brně v ulicích Veveří a Žižkova. Vysoké učení technické areál opravovalo v letech 2011 a 2012.
Autor: ČTK, 17.01.17 16:55
Návštěvnost: 1053 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.